Rohutirtsu lasteaia sportlikud talvepäevad

Rõõmuga kasutavad lapsed koos võimlemisõpetaja Tiinaga lumiseid talvepäevi kelgu- ja suusasõitudeks. Et paljudel lastel pole kodus suuski, tuleb õpetaja Tiinal neid sageli lastele jagada.

Oodatud oli jaanuari lõpus toimunud väljasõit Laiuse mäele, kus kelgutamisrõõmu nautisid ligi sada 4-7-aastast last.

Kahel päeval aga renditi palli-, jooksu- ja liikumismängudeks ning võistlusteks «Virtuse» spordisaali, sest lasteaial pole piisava suurusega võimlemissaali.

Veebruaris on plaanitud lisaks suusatamisele-kelgutamisele ka 6-aastaste veespordipäev Kuremaa ujulas ning 21. veebruaril kogupereüritusena «Aura» veekeskuse külastus.

Loomulikult ei unusta lapsed igal hommikul head tuju loovat ühist rütmivõimlemist, kuhu on oodatud ka lapsevanemad.

Õpetaja Malle abiga korrigeeritakse laste rühivigu. Ravivõimlemist vajavate laste arv on aasta aastalt suurenenud. Küllap on siin oma osa laste vähesel liikumisel, arvutitel ning televiisoril.

Käesolevast aastast liitus lasteaed Rohutirts lasteaedade võrgustikuga, millega võtsime kohustuse pöörata enam tähelepanu laste tervisekasvatusele ning tervislike eluviiside kujundamisele. Võimlemine ja sportimine kuuluvad kindlasti ühe osana sellesse valdkonda.

Unustada ei saa ka puhta õhu, vee ja toidu tähtsust. Õige pea peaks üleriigilise keskkonnaharidusprojektiga lasteaeda jõudma Lendkala Lope. Lope on kala, kes viib lapsed rändama, õpetab neid vahet tegema heal ja halval ning hindama ja hoidma puhast vett ning õhku.

LIIVI NOODLA, juhataja

blog comments powered by Disqus