Rodnik tähistab poolesajandat sünnipäeva galakontserdiga

Homme õhtul toimub Mustvee kultuurikeskuses vene-, eesti- ja teistes keeltes laululoomingut esitava Peipsi pealinna naisansambli Rodnik viiekümnenda juubeli kontsert.


Muusikakollektiiv laulab juhendaja Jelena Putškova klaverimängu saatel oma repertuaari populaarsemaid laule, millel nii mõtlemapanevad kui ka rõõmsameelsemad meloodiad ja tekstid.

Kolm asutajaliiget senini laulmas

Ansambel Rodnik alustas 1966. aastal tegevust laulmisehuviliste Mustvee naiste algatusel. Juhendajaks kutsuti praegu auväärses vanuses daam Rutt Koppel. Asutajatest laulavad tänaseni Nelli Proškina, Julia Borissova ja Nadežda Domaškina.

“Nemad on meie legendaarsed lauljad. Tulin ansamblisse pärast kooli lõpetamist. Vahepeal tekkis paus, kuid nüüd olen jälle tagasi,” ütles kultuuritöötaja Valentina Jazõkova.

“Põhiliselt laulame venekeelseid laule. Meie repertuaaris on aga ka eesti ja teistes keeltes laule, muuhulgas juudi, ukraina ja makedoonia rahvalaulud. Esitame veel klassikalisest muusikast pärinevat ja vaimuliku sisuga loomingut. Meie ansambel on kolmehäälne, vahel laulame ka neljahäälselt,” lisas Jazõkova.

“Laule otsib enamasti juhendaja, professionaalne koorijuht, Jelena Putškova, kelle muusikalise maitsega väga rahul oleme. Hästi laabus koostöö ka eelmise juhendaja Valentina Rohiojaga,”rääkis ta.

Kontserdid kodus ja kaugemal

Valentina Jazõkova sõnul tähendab Rodnik eesti keeles allikat. “See nimi on väga sügavmõtteline. Allikaga seostub ju elujõudu andev puhas vesi, see annab energiat ka juurte ja traditsioonide hoidmiseks.”

Rodnik on esinenud Mustveest ja selle lähiümbrusest kaugemalgi. “1986 võeti ansambli kontsert tugevate aplausidega vastu Jõgeva rajooni Volga ääres sõprus-ja koostööpiirkonnas Kinežmas.

Oleme publiku ees olnud ka mitmel Peipsimaa ja slaavi kultuuri teemalisel festivalil. Lähitulevikus plaanime minna kontserdile Pihkva linnapäevadele. Kutse korraldajatelt on juba saadud. Muusikareisi üksikasju arutame Mustvee kultuurikeskuse direktori Laidi Zalekešinaga.

Tuleval aastal osaleme ka festivalil Slaavi pärg, mis tähistab kaheksakümnendat juubelit,” rääkis Jazõkova.

“Üheks kõikidel meie etteastetel kõlavaks lauluks on rahvalaul “Retšinka” (eesti keeles jõeke).

Ansambli liikmetele ja sõpradele jagamiseks valmis ka CD,” märkis Valentina Jazõkova.

“Meie juubelikontserdile on oodatud kõik muusikasõbrad, eriti aga meie kunagised liikmed. Kontserdi esimeses osas kõlavad laulud vanemast, teises uuemast repertaarist,” lausus ta.

“Ilma lauluta ei saa mitte kuidagi, sest laul on parim palsam hingele. Tugev laulujõud ongi meie kooshoidja,” märkis Nelli Proškina.

Ansambli Rodnik praegused liikmed

Nelli Proškina

Nadežda Domaškina

Julia Borissova

Nadežda Lansberg

Larissa Korobova

Maria Uleksina

Valentina Jazõkova

Alla Aganitš

Liia Blinnikova

Raissa Korol

Maria Krasnova

Valentina Kiik

Juhendaja Jelena Putškova

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus