Riiklik kutseeksam sooritati Olustveres

 

6. märtsil sooritas tosin Põltsamaa ametikooli koka eriala õppurit Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis riikliku kutseeksami.

Põltsamaa ametikooli kokatöö ja toitlustuste eriala kutseõpetaja Merle Suurväli sõnul on nende kooli kokaõpilased riiklikku kutseeksamit siiani Olustveres tegemas käinud.

Enne praktilise eksami sooritamist tuli õpilastel esitada eksamikomisjonile kirjalik aruanne, millise kolmekäigulise menüü nad kutseeksamiks välja pakuvad. Menüül peab olema konkreetne teema, näiteks “Pidulik õhtusöök vanematele” või “Romantiline õhtusöök kallimaga”. Vastavalt teemale tuli koostada kalkulatsioonid ja täita tehnoloogilised kaardid, välja arvutada toitude valmistamiseks kuluv aeg ja toiduainete maksumus.

Eksamil tuleb vastavalt õpilase esitatud teemale ning menüüle katta laud ning teenindada klienti. Kaetud laua juurde kuulub  enamasti ka lilleseade. Laua katmine ja toidu serveerimine käis aja peale ning kahjuks kulus mõnel eksaminandil aega ettenähtust rohkem.  Kutseõpetaja sõnul oli selles oma osa kindlasti ka võõral köögil ning eksamipingel.

Põltsamaa ametikooli 12 riikliku kutseeksami sooritajast said osa neljanda ja osa kolmanda taseme tunnistuse.

Põltsamaal õpitakse  kokaks ja toitlustajaks kokku kolm ja pool aastat. Koolis on kohe algamas järjekordne renoveerimistööde etapp ja Merle Suurväli usub, et kui sellega valmis saadakse, vastab kooli oma köök sellistele nõuetele, et sealgi võib riiklikku kutseeksamit vastu võtta.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus