Riigimeestest sõltub põllumajanduse käekäik

Põllumajandus on Jõgevamaal väga oluline teema, mis sest, et tegijaid on jäänud vähemaks. Maaelu ei kao kuhugi, sest maa jääb igavesti meie toiduandjaks. Võibolla küll küsimus, kuivõrd võtavad moodsad tehnoloogiad inimese töö üle, turunõudlus muutub või mis toob kaasa kliimamuutus? Milliseid kultuure siinkandis edaspidi kasvatatakse? Selge on, et väga palju tuleb teha jätkuvalt inimtööjõudu kasutades ja sellega arvestades. Inimesed hoiavad elu maal toimimas.

Tänases lehes räägime põllumajandusest Torma Põllumajandusosaühingu näitel, mille juht Toomas Kulu ütles ja rõhutas mitu korda, et hea oleks, kui ei mõeldaks juurde uusi keerukaid süsteeme. Eriti puudutab see kütustekasutust. Kindlasti ei ole põllumehed need, kes midagi kõrvale kandivad või tahtlikult midagi korraldavad, mida riik peaks kontrollimehhanisme ja sanktsioone appi võttes ohjama.

Teraviljasaak oli sel aastal erakordselt hea, kuid sellegi poolest ei pruugi see rahaliselt nii suurelt väljenduda. Hea saagi eest saadud tulu kasutatakse vähem tulusate tegevuste kompenseerimiseks. Riigi abi on vaja. Meie poliitikutest nii siin kui ka Euroopa Liidus sõltub paljude heaolu. Kaudselt meie kõigi heaolu. Seda enam soovivad põllumajandustootjad, et meie toodetel oleks maailmas rohkem turgu. Rohkem turgu tähendab rohkem raha, rohkem raha tähendab rohkem töökohti  ja rohkem töökohti tähendab meie kõigi paremat elujärge. Loodame, et valitsus paneb õla alla seal, kus seda kõige rohkem vajatakse, aitab leevendada kohti, kus king enim pigistab, on põllumehe sõber.

blog comments powered by Disqus