Riigihaldusminister peab Pala valda haldussuutlikuks

Teisipäeval Pala vallavolikogu liikmete ja vallavalitsuse töötajatega kohtunud riigihaldusminister Mihhail Korb teavitab valitsust paikkonna omavalitsuse ja paljude elanike soovist jätkata iseseisvana ka pärast haldusreformi.


Pala vallavanem Jozsef Weinrauch andis riigihaldusminister Mihhail Korbile põhjaliku ülevaate Pala valla ajaloost alates omavalitsuse loomisest 1866. aastal kuni tänapäevani. Anna Haava nimelises Pala koolis peetud vestlusringis oli kõneaineks omavalitsuse majanduslik toimetulek, kaasa arvatud olukord laenudega, haridusasutuste, kultuurimaja ja raamatukogu tegevus, sotsiaalhooldus, noorsootöö, ettevõtluse käekäik. “Minister Korb tundis huvi erinevate valdkondade vastu ja avaldas arvamust, et mõnestki aspektist võib Pala vald teistele omavalitsustele eeskujuks olla. Usun, et suutsime veenda Mihhail Korbi Pala valla haldussuutlikkuses. Eraldi eksisteerimist tulevikus võib takistada seadusesäte, mille järgi peab omavalitsuses olema vähemalt 5000 elanikku. Riigihaldusminister ei andnud lubadusi, kuid lubas viia valitsuse istungile vallavolikogu soovi jätkata iseseisva omavalitsusena ka tulevikus,” ütles vallavanem.

Pala vallavolikogu aseesimees Monika Nõmme sõnul oli hea tõdeda Mihhail Korbi tunnustavat suhtumist meie kandi rahva soovile otsusta oma käekäigu üle ise. “Ta pidas seda kohaliku demokraatia normaalseks kaasnähtuseks. Konkreetseid lubadusi ei saanud minister anda, küll aga usku, et asjad võivad laabuda nii nagu soovib enamik paikkonna inimesi.”

“Hea, et haldusreformi eest vastutav minister tuli Pala vallaga tutvuma. Pala vald on siiani väga hästi toime tulnud, rahadega oleme plussis. Miks me ei võiks nii jätkata. Ma näen ohtu, et kui meid sundliitma hakatakse, hajub meie elanike hääl suures omavalitsuses. Arvan, et igasugune sundliitmine pärsib Pala valla arengut,” ütles Pala kooli matemaatikaõpetaja ja Assikvere Haridusseltsi liige Merle Müür.

“Pala valla tulevikust oli juttu ka mustveelaste mõttevahetusel minister Mihhail Korbiga. Muidugi oleksime rõõmsad, kui Pala vald ühineks tulevase Mustvee vallaga. Nagu aga teame, on see omavalitsus igasuguse liitumise vastu ja on seadnud eesmärgiks jätkata omaette,” märkis Mustvee linnavolikogu esimees Riina Pajula.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus