Riigiametnikud võtsid Kuremaal talvest viimast

Reedel peeti Kuremaa terviseradadel maha maakonna ettevõtete ja asutuste talispordipäev, kus osalesid peamiselt omavalitsuste ning teiste maakonna riigiasutuste töötajad, kes võtsid äsja lõppenud talve viimasest nädalavahetusest maksimumi.

 

Sündmuse korraldaja, maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Maiu Veltbach rääkis, et tegi teavitustööd ka ettevõtetes, kuid tõenäoliselt jäi osavõtt kesiseks spordipäeva ebasobiva aja tõttu.

“Korraldasime sündmuse nimelt keset tööpäeva, et ettevõtjad saaksid koos oma kollektiiviga tulla ühiselt sportima,” rääkis Veltbach.

Spordipäev viidi läbi Euroopa Liidu sotsiaalfondi toetusel meetme “Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine” Jõgeva maavalitsuse projekti “Jõgevamaa liikuma” tegevuste raames. Maiu Veltbachi sõnul ei paigutatud osalejaid pingeritta. “Meie eesmärk oli ikkagi saada kollektiivid töökeskkonnast paariks tunniks välja tervisesporti tegema, võistlus ja tulemused polnud olulised,” kinnitas ta.  

Suusa- ja kelguvõistlusel olid kiired kaitseliitlased

Spordipäeval võisteldi neljal alal. Esimesena viidi kelgumäel läbi slaalomisõit. Kelgul pidi olema kaks sõitjat, ülesanne tundus kirjelduse järgi üsna lihtne, kuid praktikas oli raja perfektne läbimine küllaltki keerukas.

Paljudel jäi slaalomirajal manööverdamisoskustest väheks ning nii mõnedki võistkonnad sõitsid takistusteks paigaldatud suusakepid pikali. Kõige osavam oli kaitseliitlaste esindus.

Et võistlusel kohtadearvestust ei peetud, said kaitseliitlased tasuks tormilised ovatsioonid kõikidelt osalejatelt. Pärast marulist kelguvõistlust oli Kuremaa kelgumäenõlv lumest olulisemalt puhtam ning mõnes kohas paljas maa väljas. Teise spordialaga meenutati vastselt Saksamaal lõppenud laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi ning viidi sellel alal läbi kohaliku tähtsusega meistrivõistlused. Korraga läks rajale kaks esindajat igast asutusest ja pärast paarisajameetrise suusaringi läbimist mindi lasketiiru, kus visati märki tennisepallidega ning sihtmärgiks olid pooleliitrised plastpudelid. Üks võistleja pidi ülesande sooritama seistes, teine lamades. Üsna hästi esinesid sel võistlusel keskkonnaameti töötajad, kes olid tiirus pea kõige täpsemad. Suusarajal olid aga järjekordselt kõige nobedamad kaitseliitlased ja Jõgeva linna esindajad.

Juhtide võistlusel läksid rajale Jõgeva linnapea Kalmer Lain, Jõgeva vallavanem Enn Kurg, Kaitseliidu Jõgeva maleva juht Mati Kuusvere, Puurmani vallavanem Rauno Kuus, keskkonnaameti Jõgeva-Tartu regiooni juhataja Rainis Uiga ning Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Võistlejatel tuli harjavarre abil pisike pall mäest üles veeretada. Ülesandega sai kõige edukamalt hakkama Kalmer Lain. Kokkuvõttes võib öelda, et meie maakonna asutusi juhitakse hästi, sest ükski võistleja ei jäänud ülesande täitmisega hätta. 

Traditsiooni püütakse jätkata

Viimase alana viidi läbi osalise suusavarustusega teatevõistlus, mil igal võistkonnaliikmel tuli läbida rajal lõik ainult ühe suusaga. Teatevõistkonnad olid kolmeliikmelised.  

Maiu Veltbach tunnistas, et jäi osalejate arvuga rahule, kuigi neid oleks võinud ka tublisti rohkem olla.

Ta avaldas ka arvamust, et edaspidi peaks  tervisepäeva alustama õhtupoolikul, et tööpäev liiga lühikeseks ei jääks.

Maavalitsuse esindajad kinnitasid, et neil on plaan traditsiooni jätkata.  

Maakondlikul talispordipäeval osalejad

Luua Metsanduskool

Jõgeva maavalitsus

Jõgeva linnavalitus

Jõgeva vallavalitsus

Puurmani vallavalitsus

Palamuse valla elanikud

Kaitseliidu Jõgeva malev

JSL Kalju

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus

Keskkonnaameti Jõgeva esindus

Päästekeskus

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus