Rewool valmistab lõnga ka rahvariiete jaoks

Jõgeval tegutsev lõngavabrik Rewool valmistab lõnga ka erinevate Eesti rahvariiete jaoks. Rahvariiete valmistamiseks mõeldud lõnga on ettevõttes tehtud juba mõnda aega.

Rewooli direktor Evi Petser kohtus suvel enam kui saja rahvariide valmistajaga, kellest vaid üks teadis Jõgeva lõngavabriku toodangust. Enamasti ostsid käsitöömeistrid lõnga Lätist. Nüüd on vabrik saanud juba tellimuse Ambla seelikute jaoks materjali valmistamiseks. Terve seelikutäis materjali tähendab Ambla rahvariiete puhul 16 erinevat värvi lõnga.

Ettevõte tahab teha rahvariiete jaoks mõeldud lõnga osas koostööd ka Eesti Rahva Muuseumiga.

Evi Petser märkis, et tal tuleb rahvariiete valmistajatele rohkem oma toodangut tutvustamas käia. “Nende kõikide ülesleidmine aga võtab aega,“ lisas Petser.

Veel sooviks Rewool varustada kodumaise lõngaga ka koole. Saaksime koolidele pakkuda ka õpilastele mõeldud asju ja õpilaste hindadega. Koolidele on veel ka muid soodustusi. Meil on võimalik pakkuda näiteks tootmisjääke, ja neid väga soodsate hindadega. Lapsed tahavad ikka käsitööd teha,“ lisas ta.

Rewooli palgalehel on 16 inimest. Vähema hulga inimestega lõngavabrik toime ei tuleks. Me peame oskama kõiki töid, nagu igas väikefirmas,“ lisas ettevõtte juht.

Et soovituga valmis jõuda, pidi Rewool kevadel töötajate tööpäeva hoopis tunni võrra pikendama. Suvel said töötajad oma ületunnid loomulikult tagasi. Meil on kiirtellimused, sellepärast peame pikemaid päevi tegema,“ nentis Petser.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus