Rewool soojustab lambavillaga hooneid

Lõngaketruse ja kudumisega tegelev Jõgeva ettevõte Rewool hakkas esimesena Eestis kasutama hoonete soojustamiseks lambavilla.

Osaühingus Rewool hakati mõtlema, milleks võiks lambavilla peale tavapärase tootmistegevuse veel kasutada. „Kampsuneid koome enamasti Rootsist toodud eriliselt pehmest villast, sest eestimaisest sobib selleks vaid viiskümmend protsenti. Nii tekkis mõte hakata kodumaise villaga hooneid soojustama,” rääkis firma juht Evi Petser.

Rewooli meistrimees Renee Riivik on praeguseks lambavillaga soojustanud kolme Jõgevamaa pere kodumaja katusealused. Evi Petseri sõnul võib tegelikult lambavilla „sisse pakkida” ka kogu maja ja mida rohkem on kasutatud naturaalset ehitusmaterjali, seda tervislikum on majas elada.

Rewoolil tuleb täita  sedavõrd palju eksporttellimusi,  et kohalikele tarbijatele ei jõuta müüa nii palju värvitud lõnga, kui nad sooviksid. „Eeltoodut arvestades hakkasime tänavu müüma lisaks värvimata lõngale ka värve ning ühtlasi oma klientidele lõnga värvimise alast nõu andma. Teame  ka soovitada looduslikku pesuvahendit villaste rõivaste pesemiseks,” rääkis Petser.

„Loodame, et uute ideede elluviimine võimaldab meie firmal  ränkraske majanduskriisi üle elada, säilitada töökohad ja stimuleerida Eesti põllumeest tegelema lambakasvatusega,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus