Rekordkuumus ei kõigutanud Jõgeva kohvikutepäeva menu

Selle suve kuumarekordi püstitanud pühapäeval vallutasid Jõgeva linna ja selle ümbruse avatud kohvikud ja nende nautlejad. Jõgeva kohvikutepäev pakkus nii põnevaid elamusi kui maitsvaid hõrgutisi. Rääkimata mõnusast koosolemise võimalusest, mida kasutasid aktiivselt kohalikud elanikud, aga ka paljud Jõgevale sõitnud külalised.


Jõgeva linnas ja alevikus avas sel päeval külastajatele uksed 13 uudset kohvikut. Kõige suurem publiku tõmbenumber oli ilmselt Jõgeva põhikooli kohvik Lennukad Mõtted. Kuigi uue koolimaja õuealal paiknenud kohvik avas uksed kell 10, oli uudistajaid juba varem kohal. Esialgu plaaniti iga 45 minuti tagant korraldada huvilistele koolimaja tutvustav ringkäik. Kuna aga soovijaid tuli aina juurde, lühendati ringkäigu aega poolele tunnile, et kõik soovijaid uut ja uhket maja ka seest näeks.

Jõgeval jagati riigipirukat

Kohviku õues nautis melu ka Jõgeva teenekas ajalooõpetaja Eino Veskis, kes kohvitas koos noorema tütre Mae Taanist külla sõitnud perega.

„Tulime koos isaga koolimaja vaatama ja see on jätnud nii ilusa mulje,” kiitis tütar Mae. Nähtuga oli rahul ka endine koolmeister. Lisaks koolimajale pälvis kiidusõnu ka isevalmistatud jäätis, mida kohvikust usinalt osteti.

Kohvikutepäeval oli elu tagasi tulnud ka endisse maavalitsuse majja, kus nüüd jagati lahkelt alles jäänud riigipirukat. Ning riigipirukast osa saada soovijaid Riigipiruka kohvikusse jätkus. Epp Hoovi, üks kohvikupidajatest, soovitas maitsvat metsmaasikatega kama.

„Enda korjatud maasikad,” kiitis Epp ja kaubal oli hea minek. Tartust kohvikutepäevale saabunud Eesti Jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht lasi hea maitsta arbuusil ning hindas jõgevalaste huvi kohvikute päeval suureks.

„Oleme otsustanud enamiku kohvikutest läbi käia ja igal pool on rahvast palju,” ütles Uiboleht.

Heategevuskohvik „Kes ei tööta, otsib tööd” asus mõistagi otse Suurel tänaval töötukassa maja ees. Lisaks võrratutele maitseelamustele pakuti seal kuulamiseks ka elavat muusikat ja mängunurka lastele.

Kõik lauad olid keskpäeval hõivatud Jõgeva koguduse kohvikus. Mõnusat meeleolumuusikat mängisid külalistele Johannes Haav ja Andres Vöörmann.

Alevikus kodurestoran Laut

Piiri tänava kohvik asus küll kesklinnast kaugemal, kuid autode vool sinna ei tahtnud kuidagi lõppeda. Sirje Arand, üks kohvikupidajatest, näitas teise töötunni lõpus menüülehte, kus pea pooled palad olid juba läbi kriipsutatud: kaup oli otsas.

„Inimesi on tõesti palju käinud ja magusad suupisted on kiiresti kadunud,” ütles kaheksa aastat tegutsenud tordimeister Sirje.

Aga kohvikutepäev elas aktiivset elu ka linnast veidi väljas, Jõgeva alevikus. Linnumetsa õuekohvikusse koguneti kella kolme paiku kuulama Tartu ansamblit Iisi Veiv. „Oleme sel suvel juba teist korda Jõgeva vallas esinemas,” rääkis ansambli laulja Veronika Uibo sissejuhatuses. Publik võttis ansambli 31-kraadises leitsakus mõistagi soojalt vastu.

Samas kõrval asuvas kodurestoranis-pagarikojas Laut toimetas aktiivselt selle perenaine Katrin Olesk, rääkides külastajatele sellest, mis praegu olemas, mis tuleb tulevikus. „Siia tuleb nõupidamiste ruum, siin saab süüa, siin küpsetame leiba,” tutvustas Olesk varsti avatava kodurestorani võimalusi.

„Eelkõige saab meilt ruume ja toitlustamist tellida, samuti hakkame pakkuma cateringi teenust,” sõnas perenaine Katrin Olesk.

Nii paelus iga kohvik külastajaid oma eripäraga. Saadi nii põnevaid maitseelamusi kui kosutust hingele. Kui midagi napiks jäi, siis vast ainult aega kohvikute külastamiseks.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus