Reisisõprade suur kokkusaamine läks igati korda

 

Reisisõprade suurim kokkusaamine möödunud nädalavahetusel ehk Eesti suurim turismimess Tourest Eesti Näituste Messikeskuses Tallinnas läks osalejate hinnangul hästi korda.

Jõgevamaa esindusel oli messil kasutada 14 m2 suurune pind.  Igal messipäeval kell 12 sai meie maakonna boksis Põltsamaa veine degusteerida ning kell 13 osaleda Lible Loteriis. 

Vooremaa vägevate flaiereid haarati lennult

Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav ütles, et varem on viimasel messipäeval ehk pühapäeval juba lõunast saati rahvast vähem olnud, kuid tänavu oli külalisi väga palju kuni messi lõpuni.

Tema hinnangul läksid väga hästi kaubaks Vooremaa vägevate flaierid, samuti uudistati palju Vudila mängumaa võimalusi.

Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi juhataja Arne Tegelmann selgitas, et Vooremaa vägevad tähendab rännakut läbi jääaja, Kalevipoja paikade, Tootsi koolist Vudila mängumaani. Viieliikmeline seltskond, kelle hulgas kaks täiskasvanut ja kolm kuni 18-aastast last, saab esimest asutust külastades ja sealt pileti ostes käia kolme suvekuu jooksul sama piletiga läbi kõik teised Vooremaa vägevate paketiga liitunud muuseumid või külastuskeskused. Esimeses külastuspaigas tuleb loovutada 83 eurot. Hinnavõit on võrreldes variandiga, kui kõiki asutusi eraldi külastada, 47 eurot.

Kogu messi jooksul sai vastata Kalevipoja Koja viktoriini küsimustele, lapsed said kaela Vudila mängumaa medaljone.
Pinna põhieksponent oli sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus, kaaseksponentidena olid väljas Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Kalevipoja Koda, Vudila mängumaa, Jõgewa muuseum, Põltsamaa muuseum ja Põltsamaa veinikelder.

Turismiga tegelejate laulupidu

“Tourest on nagu turismiinimeste laulupidu. Lõuna-Eesti maakonnad olid seekord messil väljas projekti “Elu kahe maailma vahel” kontseptsiooniga: messiboksi kaunistasid kollased NG aknaraamid,” rääkis Jõgevamaa Koostöökoja tegevjuht Aive Tamm.

Tema sõnul oli korraldus hea, kontseptsioon hea ja kollased aknad ning Peipsimaa paistsid välja.

“Alati lähevad hästi kaubaks üritused. Touresti mess on ajal, mil inimesed alles hakkavad puhkuse-väljasõiduplaane tegema. Ja olulised üritused aitavad neid plaane suunata. Peipsimaal teati juba Tuletorni kontserte, kuid huvi oli suur ka Kalevipoja suveteatri vastu. Palju küsiti sedagi, kuidas mõjutab tänavune talv uisumaratoni. Tutvustasime messil Peipsimaad kui tervikut, kuid palju tunti huvi ka spetsiaalsete pakettide vastu: bussireisid (ekskursioonid) Tallinnast Peipsimaale, Peipsimaa matkarajad, hariduslikud paketid koolilastele. Samuti tunti huvi uute seminaripaikade ja ettevõtete suvepäevade läbiviimiseks sobivate kohtade vastu,” rääkis Tamm.

Jõgevamaa boksipinna renti rahastasid Maakondliku arendustegevuse programm, Jõgevamaa Omavalitsuste Liit ja sihtasutus Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus