Reisiklubi liikmed kavandavad esimest reisi

Väga suure reisikogemusega Jõgeva maakonna keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli algatusel kutsuti veebruaris esimest korda Põltsamaal kokku reisiklubi. Tookord kogunes reisimisega seotud teemasid arutama ca 20 inimest. Juba tuleval esmaspäeval, 20. aprillil on klubi liikmetel taas kavas raamatukogus kokku saada. Raamatukogu juhi sõnul on raamatukogud tänapäeval inimeste kokkusaamise paigaks ja seetõttu võiks  ka Põltsamaal lisaks raamatu- ja ajakirjanduse ning filmihuvilistele inimestele kokku hakata saama ka reisihuvilised.

Rutt Rimmeli sõnul arutatakse üheskoos selle üle, kui sageli tasuks edaspidi koos käia ja mida üheskoos ette võtta. Reisiklubi ellukutsuja sõnul on piisavalt palju neid, kellele meeldib väga reisida, kuid kes ei julge üksi kuhugi kaugemale sõita. Reisiklubi on aga koht, kust võib endale sobiva reisikaaslase leida. Kindlasti on koos parem läbi mõelda, kuhu minna ja mil moel üht või teist reisi korraldada. Reisiklubisse on oodatud ka inimesed, kes ei taha või ei saa mingil põhjusel reisimas käia, kuid kellele meeldib kuulata teiste põnevaid jutte. Juba esimesel kokkusaamisel jõuti üksmeelele, et veel enne suurt suve võiks võtta ette reisi kuhugi Eestimaale, küllap edaspidi saab kaugemaid sihte seada. Rutt Rimmeli sõnul aitaks selline ühiselt ette võetud reis paremini klubikaaslastel üksteisega tuttavaks saada.

Üldiselt tegutseb reisiklubi vabas vormis ja otseselt klubi liikmeks astuma ega liikmemaksu maksma ei pea. Küll aga vahetatakse omavahel infot.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus