Rein Kivi valiti parimaks eesti saalihokimängijaks

Eesti Saalihoki Liidu president Ain Lillepalu märkis, et väga mitmetes mängudes silma paistnud Rein Kivi on oma loomult võitlejatüüp, kes võimeid ja oskusi suurepäraselt kasutada oskab.

“Sportlik edu on eelkõige tulnud tõsise ja järjepideva töö tulemusena. Alustasin saalihoki mängimist peaaegu kümme aastat tagasi. Pean väga oluliseks, et esimesed kogemused omandasin SK Tähe koosseisus. Minu sportlikule arengule on tulnud igati kasuks ka treenimine ja mängimine Soomes,” ütles Rein Kivi, kes on Eesti parimaks saalihokimängijaks valitud juba neljal korral.

“Sportliku karastuse sai Rein Kivi juba jäähokit mängides. Saalihokimängijana kuulus ta esimesse gruppi, mida ma Jõgeval treenima hakkasin, ning jõudis üsna kiiresti võistkonnast Tähe II esindusmeeskonda. Minu arvates iseloomustab Reinu ennekõike  tohutu tahtejõud,” märkis SK Jõgeva Tähe juhatuse esimees ja peatreener Marko Saksing.

“Spordi üheks osaks on ka vigastused. Kolm nädalat tagasi oli mul põlvevigastus, just tahtejõud ja enese sundimine võimaldas mul üsna kiiresti taas mängimisega alustada,” märkis ta.

SK Jõgeva Tähe esindusmeeskonnas on Rein Kivi tulnud kolmel korral nii Eesti meistriks ja Eesti Karikavõitjaks. “Paljudes Tähe mängudes, mida vaadanud olen, on Rein Kivi silma paistnud kiiruse ja tugevate löökidega. Tema ja ta venna Raul Kivi spordimehe-käekäigule on tugevasti kaasa aidanud ka nende ema Elli Kivi positiivne ja soe suhtumine poegade spordihuvisse,” ütles SK Jõgeva Tähe suursponsor Priit Saksing.

Hiljuti võitis Rein Kivi aga meeskonna Tapanilan Erä koosseisus Soome Karikavõistlused. Tapanilan Erä võitis karikavõistluste finaalis tulemusega 7:2 meeskonda Josba. Üldse osales karikavõistlustel 140 Soome meeskonda.

Rein Kivi ka esimene eesti saalihokimängija, kes jõudnud karikavõiduni Soomes.           

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus