Registreerumine töövarjupäevale on veel avatud

Junior Achievementi Arengufond hakkas töövarjupäevi Eestis korraldama juba 1996.
aastal. Lisaks kohalikele juhtidele-spetsialistidele saavad noored tänu Junior Achievementi Arengufondi vilistlasorganisatsioonile Young Business Talents kolmandat aastat järjest kandideerida konkursi alusel töövarjupäevaks “magusamatele? ametikohtadele ehk siis pääseda tõelisi prominente ?varjutama?.

Sel aastal on ?varjutatavate? hulgas näiteks peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, Tartu Ülikooli rektor Alar Karis, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, Tallinna linnapea Edgar Savisaar, Delfi tegevjuht Ville Jehe, Vain & Partnerid juhataja Peep Vain, Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas, rate.ee looja/tegevjuht Andrei Korobeinik ja Vana Baskini Teatri näitleja Marika Korolev.

            Registreerida saab konkursile kuni 10. novembrini aadressil www.ybt.ee/toovarjupaev. Selleks, et saada varjuks, tuleb valida meelepärane valdkond, kirjutada motivatsioonikiri teemal “Mida tahan teada saada konkreetse valdkonna varjuna?? ja lisada sellele oma CV. Motivatsioonikiri saadetakse väljavalitud inimesele, et ta saaks osaleja ootustest teada.

            Konkursi abil valitud töövarjud saavad jälgida nimekate inimeste päevategemisi. Samal õhtul toimub ametlik töövarjupäeva lõpetamine, kus kõik osalenud ?varjutatavad? ja ?varjud? kohtuvad ning kokkuvõtteid teevad. Tagasisidena kirjutavad õpilased essee oma päevast.

Igal aastal võtab üleriigilisest töövarjupäevast osa ligi 2000 kooliõpilast ning niisama palju ettevõtjaid, spetsialiste ja juhte.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus