Reformierakondlased loodavad, et Pevkuriga läheb erakond ülesmäge

Reformierakonna Jõgevamaalt pärit liikmed peavad Hanno Pevkuri ülekaaluka häälteenamusega valimist erakonna esimeheks üllatuseks ning loodavad, et tema eestvedamisel muutub erakonna juhtimine avatumaks.


Oodatakse ka Hanno Pevkuri tegevuskava, ikka selleks, et Reformierakonnast saaks taas koalitsioonierakond.

Reformierakonna Jõgeva maakonnaorganisatsiooni aseesimehe, Jõgeva linnapea, Raivo Meituse sõnul osales laupäeval peetud erakonna üldkogul Jõgevamaalt neliteist inimest.

Hääletati enamasti n-ö oravavõrgus

“Kahjuks haiguste tõttu paljud inimesed osaleda ei saanud. Kui palju hääletas n-ö oravavõrgus, selle kohta täpne info puudub.” Meituse sõnul oli Jõgevamaa reformierakondlastel võimalus kohtuda mõlema esimehe kandidaadi Kristen Michali ja Hanno Pevkuriga. “Kõik erakonna liikmed soovivad, et erakond toimiks hästi ja koostöö oleks hea.”

Raivo Meitus lisas, et sedavõrd suur häälteenamus Hanno Pevkuri kasuks oli paljudele üllatus. “Otsest põhjust on raske välja tuua, eks meeskonnad korraldasid kampaaniat erinevalt. Eks aeg näitab. Programmi peab jooksvalt muutma-täiendama, kuna maailm meie ümber on ju pidevas muutumises. Loodan, et avatud juhtimine ja maakondade suurem kaasatus erakonna juhtimisse mõjuvad positiivselt,” märkis Meitus.

Erakond = kõik liikmed kokku

“Kahe kandidaadi konkurents Reformierakonna esimehe valimistel oli igati tervitatav. Nii tulid välja erinevad ideed. Võitis esimehe kandidaat, keda ka mina toetasin,” ütles reformierakondlaste eestvedaja Puurmani vallas, Rauno Kuus. “Pean oluliseks, et Reformierakonnas oleks otsustusprotsessi kaasatud ka võimalikult palju inimesi kaugemaltki kui ainult Tallinnast.”

Kuus märkis, et tema teada polnud jõgevamaalastel Reformierakonna esimehe valimistel üldist eelistust. “Igaüks valis ikka oma äranägemise järgi. Ühist otsustamist, sundi või käsku polnud.”

Seisukohta, et Hanno Pevkuri valimine esimeheks viib Reformierakonna tagasi klassikaliste liberaalsete väärtuste juurde, kommenteeris Kuus nii: “Reformierakond on oma põhimõtetele alati truuks jäänud ja jätkatakse samal kursil. Detailid on rohkem organisatoorsetes küsimustes. Erakond pole üks inimene, vaid kõik liikmed kokku ja ühine suund ja arvanus kujuneb ikka kollektiivis,” lisas ta.

“Mind huvitab, milline programm on Hanno Pevkuril selleks, et Reformierakonnast saaks taas koalitsioonierakond,” ütles Reformierakonna Torma piirkonna esindaja Ülvi Nool.

“Hanno Pevkuril on alati selged seisukohad ja otsused. Et Põltsamaal on populaarne võrkpall, tõstan esile Pevkuri tööd Eesti Võrkpalliliidu esimehena. Siim Kallase ja Kaja Kallase valimine erakonna juhatusse märkimisväärse häältearvuga tõestab suurt usaldust nende vastu,” ütles Reformierakonna Põltsamaa valla osakonna esimees Margus Metsma.

Reformierakonna juhiks pürginud Kristen Michal on teatanud kandideerimisest Tallinna linnapeaks.

“Tänasel päeval, kus Jõgevamaa omavalitsused on alles liitunud, siis esinumbrite selgumiseni 2017. aasta valimistel läheb veel aega,” ütles Jõgeva maakonnaorganisatsiooni aseesimees Raivo Meitus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus