Reena Koll tuli Ogres Eesti rekordiga Baltimaade meistriks

Eesti parim naisteivashüppaja Reena Koll püstitas Lätis Ogres 4.35-ga uue Eesti rekordi ning saavutas kindla esikoha seal toimunud Balti matšil. Talle endale kuulunud senist rekordit parandas 21aastane Jõgeval elav sportlane nelja sentimeetriga.


Seni tema nimel olnud tipptulemuse saavutas Koll pea kaks ja pool aastat tagasi, kui hüppas hallis 4.31. Nüüd välistingimustes ületatud 4.35 näitab uuele tasemele jõudmist.

„Ogres alustasin hüppamist 4.05 peal. Tegelikult soovinuksin kõrgemalt alustada, kuid võistkonna huvides oli vaja kõigepealt märk maha saada. Selle kõrguse ületasin esimesel katsel ja sellega oli ka esikoht käes,” kirjeldas eile Jõgeval treeningule rutanud Reena.

Kaugel polnud ka 4.45

Seejärel tellis Koll Ogres latile 4.25, mis alistus samuti esimesel katsel. Uueks kõrguseks sai juba riigi rekordit tähistav 4.35. „Esimene katse oli kohe lootustandev, aga latt tuli alla. Teisel jäi teivas pehmeks ja viimaseks katseks otsustasin jäigema teiba kasuks. See valik õigustas end ja hüppasin üle,” rääkis rekordiomanik.

Seejärel tellis Koll latile juba 4.45, mis tähistab ühtlasi tänavu augustis Berliinis toimuvate EM-võistluste normi. Reena enda sõnul oli ta esimesel katsel selle alistamisele õige lähedal.

„Esimene katse oli napikas, latt tuli alla õrnast puudutusest. Teisel ja kolmandal hakkas tehnika juba logisema, väsimus andis tunda.”

Reena Koll oli võistluste edukam Eesti naiskergejõustiklane, kes ainsana Balti matšil Eesti rekordit uuendas. Kolme riigi mõõduvõtmisel pidi Eesti paraku küll Leedu ja Läti järel viimase, kolmanda kohaga leppima.

Nagu Reena kinnitas, annab sellistel võistlustel tunda konkurentsi puudus. „Hüppan sel kõrgusel üksi, mis ei anna katsete vahel piisavalt võimalust puhata. Vaja oleks hea konkurentsiga võistlust, kus saaks kogeda hoopis teist situatsiooni,” ütles Jõhvi kergejõustikuklubi Visa eest võistlev sportlane.

Ogre võistlus oli Reenale sel välishooajal kolmas start. Hooaja avas ta 2. juunil Jõgeval toimunud hüppajate seeriavõistluse avaetapil, kus ületas 4.15. Nädal hiljem oli samas teisel etapil Reena võidutulemus 4.05. „Tegelikult ei suutnud ennast realiseerida, sest pärast võistlust tehtud kontrollhüpetel ületasin ka Jõgeval 4.25.”

Loodab jõuda EM normini

Reena Koll ütleski, et nüüd oleks vaja treeningutel saavutatud hüppekindlus ka võistlusolukorda viia. Sel juhul on täiesti reaalne ületada ka 4.45, mis on tema järgmine suur eesmärk.     

„Hooajaks valmistumine on läinud väga hästi. Välislaagrites me küll ei käinud ning kogu treeningprotsessi viisime isaga läbi Eestis. Kuid kõik, mis vaja, sai tehtud,” rääkis Reena juba enne Ogre võistlust. Isa, endise kümnevõistleja Hanno Kolli näpunäidete järgi harjutav Reena teeb järgmise stardi 28. juunil Rakveres Eesti noorsooklassi U23 meistrivõistlustel.

„See on jälle võistlus, kus tuleb rohkem iseenda ja tulemusega konkureerida,” ütleb Reena. Pärast seda loodetakse leida mõned välisvõistlused, kus on piisavalt võistlejaid ja taset.

Berliini EM-võistluste normi on Reena Kollil aega püüda veel vähemalt kuu aega. „Praegu tunnen küll, et 4.45 võiks alistuda. Selleks on vaja eelkõige head võistlust ja muidugi ise vormis püsida. EM-võistlused on kindlasti mu selle hooaja suur eesmärk. Sinna jõudmine oleks heaks kogemuste saamise kohaks, sest järgmistel hooaegadel ootavad ees juba MM-võistlused Kataris ning siis 2020. aasta Tokyo olümpia.

Praegu jätkan aga treeningutega Jõgeval. Püüan senist vormi hoida ja tehnikat paremaks muuta,” rääkis Reena eile hommikul ja kiirustas linna staadionile lõike jooksma.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus