Reena Koll sai Rakveres esikoha

Pühapäeval Rakvere staadionil peetud Eesti kergejõustiku karikavõistlustel saavutas teivashüppaja Reena Koll tulemusega 4.10 esikoha.

Naiste teivashüppes oli Rakveres karikavõistlustel kohal seitse võistlejat, nende hulgas Reena Kolli põhirivaal Lembi Vaher. Mõlemad alustaid võistlust alles siis, kui teistel see juba lõppenud oli. Kolmanda koha saavutas Tiina Tikk kõrgusega 3.60 ning ülejäänutel jäid tulemused veel kesisemateks. Reena alustas võistlust kõrguselt 3.80, mis alistus esimesel katsel. Samalt kõrguselt alustas ka Vaher ning ületas samuti esimesel katsel.

Järgnevalt lasi Reena lati sättida nelja meetri kõrgusele ning sama tegi ka Lembi Vaher. Reena esimene katse sellel kõrgusel ebaõnnestus, kuid Lembi sai nelja meetri kõrgusel seisvast latist üle esimesel katsel. Õnneks pidas Reena närv vastu ning kõrgus 4.00 alistus juba järgmisel katsel.

Lembi Vaher jätkas võistlust kõrguselt 4.05, mille ta paraku kolmel korral maha ajas ning tema parimaks tulemuseks jäigi neli meetrit. Reena Koll otsustas lati tõsta kohe kõrgusele 4.10 ning ületas selle esimesel katsel. Järgmisena kergitas Reena lati kõrgusele 4.20, kuid seda ta Rakveres veel siiski ületada ei suutnud. Samas on Reena oma selle hooaja tulemusi pärast iga võistlust parandanud ning selle prognoosi kohaselt võib ta hooaja tipphetkel ületada tõesti juba 4.50.

Rakveres peeti ka spordiklubide arvestust. Meeste arvestuses oli parim Audentese spordiklubi, teine TÜ Akadeemiline spordiklubi ning kolmas Rakvere KJK Vike. Naiste arvestuses oli edukaim TÜ Akadeemiline spordiklubi ning teiseks platseerus Nõmme KJK, jättes kolmandaks Tartu SS Kalevi naiskonna.

Reena Koll esindas Rakveres KJK Visa ning lisaks temale osales seal veel üks tema klubikaaslane — 800 meetri jooksus üheksanda koha saavutanud Marko Pärn.