Reena Koll sai juunioride MMil kaheksanda koha

USAs Eugene’is peetavatel juunioride MM-võistlustel kergejõustikus saavutas Reena Koll teivashüppes hooaja tippmargiga 4.20 kaheksanda koha.

Valikvõistlustel täpselt neli meetrit ületanud ja kaheteistkümnendana edasi pääsenud 17aastane Reena Koll valis finaalis algkõrguseks 3.80. Nii see kui ka järgnevad kõrgused 3.95 ja 4.10 alistusid kohe esimesel katsel, järgnevalt latile pandud 4.20 kolmandal katsel. Katsed Eesti rekordit tähistaval kõrgusel 4.25 seekord veel ei õnnestunud.

Möödunud aasta veebruarist Reena Kolli nimel olev Eesti rekord 4.24 on hüpatud sisehallis, tema senine parim tulemus välitingimustes oli 4.15. Kaks aastat tagasi Barcelonas peetud juunioride MM-võistlustel sai Reena 3.80ga kümnenda koha.

Juunioride maailmameistriks tuli 4.50ga venelanna Aljona Lutkovskaja, teiste medalite saamiseks tuli ületada 4.45. Hõbemedali võitis Desiree Freier (USA), pronksi sai Eliza McCartney (Uus-Meremaa).

Eesti koondisse kuuluvatest kergejõustiklastest on Eugene’is esikümnesse jõudnud ka Taavi Tšernjavski, kes sai noormeeste kümnevõistluses 7579 punktiga üheksanda koha.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus