Reena Koll ründas Eesti rekordit

Nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud Eesti juunioride ja noorsoo talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel sai Reena Koll (Jõhvi KJK Visa) naisjuunioride teivashüppes 4.15-ga kindla esikoha ning oli lähedal ka Eesti rekordi 4.25 ületamisele.

Algkõrguse 3.85 ületamine esimesel katsel tõi 17-aastasele Reena Kollile ka meistritiitli, sest lähim konkurent oli jagu saanud kõrgusest 3.65. Ka mõlemad järgnevad kõrgused (4.05 ja 4.15) alistusid esimesel katsel.

Seejärel proovis Reena Koll kolmel korral ületada alates möödunud aasta veebruarist enda nimel olevat Eesti absoluutset rekordit teivashüppes (4.24). Pealtnägijate sõnul oli teine katse rekordkõrgusel päris lootustandev, kuid seekord jäi 4.25 veel ületamata.

Noormeeste teivashüppes saavutas Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) 4.65-ga hõbemedali, esikoha võitis 5.10 ületanud Veiko Aunapuu (KJK Vike). Kuulitõukes oli Kristjan Rosenbergi parimaks 12.98, mis andis kuuenda koha, kaugushüppes ei saanud ta aga kolmel katsel tulemust kirja.

Jõgevamaa kergejõustiklastest tegid Eesti meistrivõistlustel kaasa ka Siimon Härm (SK Põltsamaa) ja Kevin Keek (KJK Harta). Juunioride 300 m jooksus oli Härm ajaga 37,66 seitsmes ning Keek ajaga 38,53 üheksas, lisaks sai Härm 60 m jooksus 14. koha (eeljooksus 7,56).

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus