Reena Koll kuulub Eesti teivashüppajate paremikku

Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Reena Koll kuulub teivashüppajate edetabelis naiste esikolmikusse.

Möödunud nädalal sai üheks säravamaks nimeks vabariigi spordielus Jõgeva Gümnaasiumi õpilane Reena Koll, kes ületas teivashüppes tulemusega 3. 95 omaealiste rekordi.  14-aastane Reena on nüüd naistest paremuselt kolmas Eesti teivashüppajate kõigi aegade edetabelis.

Hiljuti ületas Reena Koll teivashüppes A- ja B- klassi rekordi tulemusega 3. 92.

Eelmise nädala lõpus Tartus peetud sisevõistlustel hüppas ta aga juba 3. 95. “Senised saavutused on tulnud üsnagi mõõdukate pingutustega. Märksa raskemaks hakkab ehk minema siis, kui neli meetrit on ületatud,” rääkis sporditüdruk. 

Sportimishuvi algas üheksa-aastaselt

Spordiga hakkas Reena tõsisemalt tegelema  kaheksa-üheksa-aastaselt ja seda suuresti isa ja ema, nimekate treenerite ja õpetajate Hanno ja Piret Kolli eeskujul. Nende juhendamisel toimusid ka esimesed treeningud.

“Treener Hendrik Lindepuu kutsus mind aga Laiusele teivashüppetreeningule. Praegu treenin tema juhendamisel  Tartus Ülikooli spordihallis, kus harjutamiseks paremad tingimused. Vahel saab aga treenida ka Jõgeva staadionil,” rääkis tüdruk.

Reena Kolli sõnul on teivashüpe huvitav ja pinget pakkuv spordiala. “Teivashüppes meeldib mulle kõik,” ütles ta. Mis konkurentsi puutub, siis ütles Reena, et Jõgevamaal ja Eestis tal praegu silmapaistavalt tugevaid vastaseid pole. “Põhikonkurendiks on ehk tudeng

Maarja Pärs, kes ka Tartus peetud sisevõistlustel edukalt hüppas. Samuti käivad Eestis

võistlemas mõned lätlannad, kes on minuga enam-vähem ühel tasemel.” 

Huvi pakub ka mitmevõistlus ja võrkpall

Jõgeva Gümnaasiumis on Reena tulemused teivashüppes elavat huvi ja kõneainet  tekitanud.

Tema spordihuvid ei piirdu aga teivashüppega, mida tõestab ka tõsine mitmevõistluse harrastus ja kuulumine Eesti koondisse, kus Reena 8. ja 9. jaanuaril peetud võistlustel Baltimaade meistriks tuli. Mitmevõistluse aladest on Reena saavutanud Eestis teise koha ka teivashüppes. Samuti mängib tütarlaps võrkpalli.

Oma lähiaja tippeesmärgiks teivashüppes  nimetas aga Reena Koll tulemust 4. 80.

“Tütre saavutustest on mõistagi hea meel. Mõnes mõttes tuleb aga ka asja rahulikult võtta. Kindlasti on tal palju arenguruumi nii hüppetehnika kui ka üldfüüsiliste võimete poolest,” märkis treener ja kehalise kasvatuse õpetaja Piret Koll.

Reena Koll oli ka tiitli “Jõgevamaa parim noorsportlane 2010” nominent.  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus