Reena Koll jõudis EM-il kuue parema sekka

Pärast üle-eelmisel nädalal U18 vanuseklassi MM-il ebaõnnestumist pidi teivashüppaja Reena Koll end kohe uuesti koguma ja asus eelmisel reedel Itaalias Rietis U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel püüdma finaalikohta. Reena pääseski kvalifikatsioonist finaali, ületades probleemideta vajaliku kõrguse, neli meetrit. Algkõrguse 3.80 ületas Reena esimesel katsel ning finaali pääsuks vajalik neli meetrit alistus samuti esimese hüppega.

Reena isa ning treener Hanno Koll selgitas: “Selleks, et finaalis edukalt esineda, tuleb kvalifikatsioon läbida võimalikult väheste hüpetega. Eelmisel aastal Barcelonas kulus meil finaalipääsuks üksteist hüpet, sel  aastal oleme saanud paari hüppega finaalikoha kätte.”

Otse finaali saamiseks vajaliku kõrguse 4.05 ületasid vaid kolm sportlast: itaallannad Sonia Malavisi ja Roberta Bruni ning britt Lucy Bryan. Seetõttu pääsesid finaali ka üheksa neidu, kes said jagu neljast meetrist. Nende hulgas ka venelanna Alena Lutkovskaja, kes võitis kaks nädalat tagasi Donetskis U18 vanuseklassi MM-il hõbemedali.

Finaalis alustas Reena hüppamist kõrguselt 3.80. Hanno Koll selgitas, et Reena alustab hüppamist alati pehmema teibaga ning seega ka madalalt kõrguselt. Algkõrgus alistus Reenale teisel katsel. Edasi jättis Reena vahele kõrguse 3.95 ning asus hüppama kõrguselt 4.05, millest ta sai jagu samuti teisel katsel.

Kõrgus 4.15 jäi sel EM-il Reena jaoks ikkagi paljuks ning tulemusega 4.05 saavutas ta kuuenda koha. “Jäin tulemuse ja kohaga väga rahule,” kinnitas Hanno Koll, kes lisas, et neil oli eesmärgiks teha korralik tulemus, mitte saavutada medal.

“Pikas perspektiivis medalid juuniorite tiitlivõistluselt ei maksa midagi, see ei too meile juurde ei rohkem raha ega ka sponsoreid,” lisas treener. Reena eesmärk on terve hooaja lõikes areneda ning teha ka korralik tulemus.

Rietis peetud EM-il võitis naiste teivashüppes kuldmedali venelanna Alena Lutkovskaja isikliku rekordiga 4.30. Hõbemedali pälvis hollandlanna Femke Pluim 4.25-ga, mis oli talle samuti isiklik rekord, ning pronksivääriliselt hüppas itaallanna Sonia Malavisi, tema tulemus oli 4.20.