Reena Koll alistas Vilniuses nelja meetri piiri

Jõgeva neiu Reena Koll alistas nädalavahetusel Vilniuses Balti riikide noorte maavõistlusel tüdrukute teivashüppes nelja meetri piiri, saades tulemuseks 4.01.

 

Reena ütles, et enne võistlusi soovis ta teivashüppevõistlusel nelja meetri kõrgusel asuva lati ületada. Neiu soov saigi teoks ning Leedus õnnestus Reenal ületada kõrgus 4.01. Kuigi maagiline nelja meetri ületamine mõlkus Reenal juba ammu mõttes, tunnistas tüdruk, et selle ületamine tuli talle endale ka pisut üllatusena. “See oli hooaja viimane teivashüppevõistlus ning pidin nelja meetri ületamiseks end korralikult kokku võtma,” rääkis Reena. Vilniuses saavutatud tulemus on ka Eesti alla 20-, 18- ja 16-aastaste neidude rekord. Eesti naiste absoluutne teivashüpperekord 4.12 on praegu veel Lembi Vaheri nimel.

Vastselt püstitatud tippmark tõstis Reena kolme parema Eesti teivashüppenaise hulka. Neli meetrit on naistest suutnud ületada lisaks Eesti rekordi omanikule Lembi Vaherile ka  Kristina Ulitina. Siiski loodab Reena juba praegu, et suudab üsna pea Eesti rekordi oma nimele kirjutada. “Loodan 4.12 ületada juba sel suvel,” tunnistas ta.

Sel hooajal Reena sõnutsi  suuremaid teivashüppevõistlusi ei peeta. Veel osaleb ta Eesti noorte meistrivõistlustel mitmevõistluses. Kuigi Reena on ületanud juba mitmed suurvõistluse normid, ei saa ta neil noore ea tõttu osaleda, nimelt on Eesti teivashüppetalent vaid 14-aastane.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus