Reede ja laupäev toovad Jõgeva kesklinna messimelu

Jõgeva kultuurikeskuses on avatud eraldi infopunkt, kust saab täpsemat teavet messil toimuvate ürituste ja ka osalejate kohta.

Messi peakorraldaja Aivar Kokk rõhutas tänavuse messi kolme eripära. Esiteks toimub see kesklinnas, teiseks pakutakse välispindadel inimestele palju huvitavat. Näiteks tuuakse messile erakordselt palju autosid. Kolmandaks pakuvad Jõgeva ümbruskonna kultuuriinimesed messikülastajatele kahel päeval tasuta kontserte.

Rahvale lähemale

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultandi Kajar Lemberi sõnul tullakse kesklinna ümberasumisega rahvale lähemale. Väga palju üritusi on lastele ja peredele. Naistele korraldatakse laupäeval seminar “Tund naistega ? etikett ja suhtlemine väljaspool kodu”.

Reedel annavad poliitikud aru olukorrast riigis ja Jõgevamaal. Samal päeval toimub kultuurikeskuse kammersaalis ettevõtjatele seminar teemal “Kas ettevõtlus on tasuv”.

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse palgal olev Kesk-Eesti Messi projektijuht Katrin Polli rääkis, et messilt saab osta paljutki. Näiteks pakub Nopri Talumeierei OÜ kohupiima- ja piimatooteid, AS Werol Tehased toiduõli, OÜ Poreste linaseemneõli, Maire Valtin Lääne-Virumaalt ravitoimega mett, FIE Erika Lill Põlvamaalt nahktooteid ja OÜ Siimusti Keraamika mitmesuguseid keraamikatooteid. Magusatootja AS Kalev tuleb messile aga oma kaubabussiga.

Katrin Polli andmetel on tänavu messile oodata bussifirmat Taisto Bussid/Taisto Hooldus OÜ ja Saaremaa LPT/EMRA Ekspordi OÜ-d ning paljusid teisi.

Ülitihe kultuuriprogramm

Kultuuriprogrammi raames esinevad võistlustantsuklubi “Stiil”, Siimusti laste rahvatantsurühm ja segarahvatantsurühm “Kaaratsim, Jõgeva Kultuurikeskuse tantsustuudio ja laulustuudio, Palamuse line-tantsijad, Noorte Meeste Puhkpilliansambel ja paljud teised. Reede õhtul esinevad messitelgis Meelis Punder ja Antti Kammiste. Toimub ka kantriõhtu. Laupäeva õhtul korraldab muusik Aimar Pihlak messitelgis Karaokekunn 2004 finaali.

Jõgeva Kunstikooli juhataja Anne Nurmik teatas, et reedel portreteeritakse messil osalevaid firmasid ja ka messi külastajaid. Kõik võivad lasta seda teha sümboolse tasu eest. Messikülastajatel on ka harukordne võimalus tutvuda euroopa kunsti suurkujudega. Kunstnikud, kes on oma tööde kaudu surematuks saanud, on leidnud võimaluse pöörduda tagasi maisesse ellu. Kõigil messikülastajatel on võimalus nendega lähemalt tutvuda ja lasta kunstnikel sümboolse tasu eest endast portree maalida. Suhtlemist suurkujudega vahendavad inglid.

Laupäeval toimub papist autode ralli “Jõgeva Papp 2004”, kus osalemiseks tuleb ennast reedel kirja panna. Rallil osalev auto võib olla koopia olemasolevast või ka ideeauto tulevikus.

Autode ehitamist alustatakse laupäeval kell 12.00. Kokku ehitatakse nii mitu autot, kui on messil autofirmasid. Iga autofirma kohta moodustatakse 1 võistkond, kus võib olla kuni 7 liiget.

Korraldajad jagavad laupäeval kõigile võistkondadele korraga välja ehitusmaterjali ? pappkastid ja teibi. Tööriistana tohivad võistkonnad kasutada ainult papinuga. Auto kaunistamiseks võib kasutada eelnevalt välja lõigatud pilte või autofirmade reklaamkleebiseid.

Autode ehitamiseks on aega täpselt 1 tund. Pärast ehitamist lähevad kõik autod katsetamisele, kus hinnatakse automudeli sõnalist tutvustust; auto välimust, liikumiskiirust, manööverdamisvõimalusi, mahutavust, vastupidavust ja kompaktsust.

Sõidukeid hindavad autofirmade poolt välja pandud kohtunikud.

Autoralli üldvõitja selgitatakse kõikide katsete tulemuste summeerimisel. Lisaks üldvõitjale antakse välja ka teisi auhindu. Ürituste korraldajateks on MTÜ Kunstijüngrid.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus