Rebased olid liikvel

Lõppev nädal oli Jõgevamaa gümnaasiumis rebastele pühendatud. 10. klassi õpilased olid ootusärevad, mida abituriendid nendega ette võtavad. Nädala vältel, mis algas rebaste ühistantsuga koolimaja ees, tuli täita mitmesuguseid ülesandeid.

Neljapäeval võis rebaseid märgata siin-seal linnas ringi volksamas ja õhtul koguneti kesklinna parki. See oli isemoodi vaatemäng: noored rebased punastes ürpides ning gümnasistid valgetes kombinesoonides. Nagu jääkarude ja rebaste kokkutulek. Kõik „kümnendikud” said näole ja seljale R-tähe. Kui kell lõi pooltundi, koguneti rivvi. Valgetes pabertunkedes abituriendid võtsid välja hoolikalt segatud lõhnapudelid, igaühel salajane koostis. Põhiliselt võis parfüümibuketis ära tunda küüslaugu, mädarõika, äädika ja sinepi. Igatahes tuli kokku päris õige reinuvaderi vurts, mida ülima kohusetundega igale rebasele piserdati.

Sel aastal lõhnasid rebased üllatavalt isuäratavalt. Kui sageli veavad kõrvalseisjad põlglikult ninaga õhku, siis sel korral võis tunda nii suitsuvorsti, sibula kui ketšupi aroomi – igati aus suutäis. Edasi sörkis rebasekari linnavalitsuse ette, kus tervituseks lauldi ja tantsiti. Pärast etteastet liiguti Piiri parki, kus rebased katsed läbisid. Rebastenädalale panid punkti pidulikud ristsed aktusel.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus