Raul Vaigla: „Tunnen end hinges Jõgeva patrioodina”

President Kersti Kaljulaidilt Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud Jõgeva juurtega muusik Raul Vaigla ütles usutluses Vooremaale, et tunnustus tuli suure ja mõneti ka ehmatava üllatusena. Vaigla rääkis ka uue sooloplaadi valmimisest, koostööst muusikutest tütre ja pojaga ning teatas, et tellimuse korral on ta valmis kirjutama laulu ka Jõgeva vallale.


 Kui otsiksime seoseid teie Jõgeva juurte ja riikliku teenetemärgi vahel?

„Iga asi saab kuskilt alguse. Minu muusikuelu sai ju alguse Jõgevalt. See on justkui väike oja, mis nüüd suuremaks jõeks kasvanud. Kõik on omavahel seotud.”

Millise olulise tunnustuse elus esimesena saite?

„Arvan, et see oli 1983. aastal Tartu levimuusikapäevadel saadud parima basskitarristi tiitel. Kaheksakümnendate aastate lõpul jagati Levi Jaagupeid, mille minagi sain. Olen ka kultuuriauhinna Suur-Vanker laureaat. Auhindu on tore saada, aga see pole eesmärk omaette.”

Kas võiks presidendipoolset teenetemärki emotsionaalses mõttes siiski mõneti eriliseks pidada?

„Olles mõnel tunnustamisel nominent, võid autasu mingil moel ette aimata. Presidendi autasu tuleb aga täieliku üllatusena. Siis on emotsioon eriliselt suurem, teatud mõttes ka ehmatav. Pärast Valgetähe V klassi teenetemärgi saamist soovisid tuttavad õnne. Mina siis veel ei teadnud, milles asi ja küsisin, et millest nad räägivad.

Varsti kutsuti esimena ka Eesti Televisiooni saatesse Ringvaade. Siis jõudus hea uudis ka endale kohale.”

Milline muusika kõlab peatselt valmival sooloplaadil?

„Ma olen plaadi tegemisega tegelenud üle aasta ja usun, et paari kuu pärast on see valmis. Venitada enam ei saa. Materjal on koos ja teha tuleb veel viimased toimetused. Muusikat plaadil on paljuski mõjutanud minu erialainstrument basskitarr. Plaadi loomisel teeb kaasa palju muusikuid. Suure panuse annab mu tütar Marie.”

Kuivõrd on üldse ühiseid esinemisi tütar Marie ja poeg Robert Vaiglaga?

„Ühiseid etteasteid on. Järgmisel nädalal oleme kolmekesi koos Saaremaal.”

Lapselapsi on teil kaks, kas nemad ka laulavad?

„Jah, nemad laulavad ka.”

Teavad nad, et vanaisa sai ordeni?

„Seda ma ei tea. Ma näen neid homme (intervjuu Raul Vaiglaga toimus neljapäeval 31. jaanuaril – toim).”

Te olete heliloojaks Jõgeva linna laulule „Ikka jõuab Jõgeva”, mille sõnad on loonud Jüri Leesment ja esmaesitaja Hele Kõrve. Kas kirjutaksite lauluviisi ka tänasele Jõgeva vallale?

„Ikka. Teatud mõtted Jõgevamaa teemalise laulu kirjutamiseks on olnud. Siis tuli haldusreform. Aga valmis olen ikka. Ma tunnen end hinges ikka Jõgeva kandi patrioodina. Kui vähegi saan, püüan panustada.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus