Rauduks tuleb muutunud oludes toime

Majanduslanguse tõttu on peamiselt metalluksi tootval firmal raske, sest tellimusi on palju vähem kui ehitusbuumi ajal. Ettevõte pole veel pidanud sundpuhkusi ja koondamisi ette võtma, küll aga peavad töötajad läbi ajama väiksema palgaga, sest arvestus käib tükitöö alusel.

Kriisi tõttu uksi sulgeda OÜ Rauduks juhi ja omaniku Andres Orumaa sõnul ei kavatse, sest majandatud on arukalt ja ei priisatud ka heal ajal, mil raha akendest ja ustest sisse trügis.

Juhil on hea meel, et buumi harjal tootmist ei laiendatud, sest praegu, kui uksi ostetakse vähem, seisaksid uued seadmed tühjalt. Investeeringuteks võetud pangalaenu peaks aga ikka täie hooga tagasi maksma.

Õnneks on praegu natuke langenud metallihinnad, mis teeb ka metalluste hinna tarbijale soodsamaks.

Samas  nüüd, kui paljud ehitajad on sattunud võlgadesse, tekkinud probleeme klientidelt raha kätte saamisega, ütles Orumaa.

“Üks firma läks pankrotti, nad olid meilegi  võlgu, aga varadeks oli ainult vana Ordi arvutikomplekt,“ tõi Orumaa välja tõiga, et kui firmal vara ei ole, ei saa ka pankroti korral midagi võlgade katteks müüa. Tema sõnul vanade koostööpartneritega seda muret ei ole, aga tundmatutelt firmadelt tasub igaks juhuks ettemaksu võtta.

MARJU UUSEN

blog comments powered by Disqus