Rauduks investeeris headel aegadel

Tormas rauduksi valmistava osaühingu juhi Andres Orumaa sõnul on ettevõte headel aegadel investeerinud ja seadmeid pidevalt juurde muretsenud.

2007.aastal näiteks osteti uus masin, mis läks maksma 1,5 miljonit krooni. Suuremate investeeringute puhul tuleb küsida toetust kas Põllumajanduse Informatsiooni ja Registrite Ametilt (PRIA) või Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS).

“Uksi valmistame kvaliteetsest terasest. Põhilisteks operatsioonideks selles töös on lõikamine, pleki kantimine ning keevitamine. Meie tooted on kõik nii erinevad. Tavalisi lihtsaid uksi suudame päevas valmistada üle kümne,” rääkis firmajuht.

Lisaks ustele valmistatakse  metallist treppe ja piirdeid, relvakappe, aga ka disainkaminaid. Osaühingus Rauduks on võimalik toota ka klaas-metall avatäiteid, lükanduksi ja eriotstarbelisi uksi.

Raudukse põhilised kliendid on ehitusfirmad, korteriühistud, eraisikud. Tormas valmistatud uksed lähevad enamasti Lõuna-Eestisse, kuid neid on tellitud ka Tallinna ning mujalegi.

Andres Orumaa valmistas varem rauduksi Tartus. “Väsisin sõitmisest ja kuna vennal, Toomas Orumaal oli siin sobilik tootmishoone, asutasime sarnase ettevõtte hoopis siia,” rääkis ta. Osaühing sai Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) stardiabi, mida kasutati pulbervärvikambri ehitamiseks. Firmaga alustati 2004. aastal.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus