Rattavõistlusega mälestati olümpiameest

Luual peeti möödunud laupäeval Lauri Ausi mälestusvõistlust jalgrattaspordis. Eraldistardist individuaalvõistluse kõrval oli teist aastat kavas ka perevõistlus, millel võisid osaleda isa-poja, ema-poja, isa-tütre ja ema-tütre paarid.


Mälestussõidul osales 79 ratturit, vanim neist 1951. aastal sündinud Aapo Rammo ning noorimad 2009. aastal sündinud Jette Kriit, Ottokar Hugo Hütt ja Gennet Raudsepp. Kahe noorema vanuseklassi ratturid läbisid 4,2 km, ülejäänud 8,5 km.

Kui tüdrukute võistlusklassides polnud konkurents kuigi suur, siis poisteklassides oli see päris korralik. Ka perevõistlusest huvitatud täiskasvanuid tuli kokku rohkesti. Nemadki lähetati rajale eraldistardist, ent individuaalset võitjat nende hulgast välja ei selgitatud, vaid nende tulemused läksid kirja vaid perevõistluse arvestuses.

Perevõistluse esimeses arvestusgrupis (vanem koos 2004 a või hiljem sündinud lapsega) tulid võitjaks Andre ja Gabriel Helmut Aduson, teises arvestusgrupis (vanem koos 2003 a või varem sündinud lapsega) Alar ja Mathilde Manuela Nigul. Mõlemad paarid võistlesid Tallinna klubi CFC värvides.

Trenni ei tee

Andre Aduson on nimetatud klubi treener, nii et rattatrenni ta ise ei tee ja sama võib öelda tema poja Gabriel Helmuti kohta: viimane harrastab hoopis taekwondot. Ent ju siis on “rattageenid” peres ikkagi tugevad.

Perevõistluse teise arvestusgrupi võitja Alar Nigul kinnitas, et tütar Mathilde Manuela panus võidusse oli tunduvalt suurem kui tema oma. Mathilde Manuela on suuresti “süüdi” ka selles, et isa kolm aastat tagasi tõsisemalt rattasõidust huvitus. Ta läks nimelt siis rattatrenni ja tema kõrvalt hakkas seda ala harrastama isagi.

“Varem olin tegelnud suusatamisega, aga suusatamiselt rattasõidule üle minna pole kuigi keeruline,” ütles Alar Nigul.

Et Vooremaa Centrumi/Rattabaasi rahvas osales CFC poolt Tallinnas korraldatud Lauri Ausi mälestussõidul, siis otsustasid CFC ratturid austusest Luua võistluste korraldajate pingutuste suhtes ka vastukülaskäigule tulla.

“Tänane võistlus oli tõeliselt tore. Rada oli mõnus, parajate tõusude ja langustega, ilm suisa superhea. Ja see, et rahvusvahelise motomatkajate kokkutuleku Jõgevatreff motoparaad enne võistluse algust Luualt läbi sõitis, tegi asja veel lahedamaks,” ütles Alar Nigul.

Nigulite pere oli Luual täies koosseisus: Lisaks Alarile ja Mathilde Manuelale olid kohal ka pereema Kirsten, tütar Natali Nora ja poeg Armin Aleks. Kaks esimest osalesid samuti võistlussõitudes, kolmas tegi kaasa Luua staadionil peetud lastesõidul.

Onu jälgedes

Lauri Ausi vend Andres Aus ja vennapoeg Aaron Aus kordasid perevõistlusel oma mullust tulemust: tulid teises arvestusgrupis teiseks. Individuaalselt õnnestus Aaronil aga M 12 klassis võit napsata.

“Võistlus oli raske, aga tulemused head, eriti tänu Aaronile,” kinnitas Andres Aus.

Aaron treenib juba neljandat aastat Tartus Rein Taaramäe rattaklubis ja on hakanud ka suurematel ja tähtsamatel võistlustel poodiumikohtadele jõudma. Nii et Aaroni kohta võib öelda, et ta astub oma olümpiaratturist onu jälgedes.

“Üks põhjus, miks me perevõistluse kavva võtsime, on see, et Lauril endal ei õnnestunud koos oma poegadega ratast sõita. Me tahtsime anda selle võimaluse paljudele teistele,” ütles mälestusvõistluse korraldustoimkonna juht, klubi Vooremaa Centrum/Rattabaas treener Kaido Kriit.

Lauri Ausi mälestussõidul vaadati seekord ajas tagasi mitte ainult Lauri tegemisi silmas pidades, vaid ka laiemas mõttes. Luuale olid selleks päevaks nimelt kohale kutsutud kauaaegsed rattatreenerid Harald Osjamets ja Arno Lääne, kes toonud selle spordiala juurde nii mõnedki nimekad tegijad. Harald Osjametsa tänati 50 ja Arno Läänet 35 aastat kestnud treeneritöö eest ning kummalegi anti üle mälestusmeene.

Mõnusas meeleolus möödunud võistluspäeva lõpetas rahvasõit, millel võisid osaleda kõik soovijad. Nagu ikka, asetati enne starti Lauri Ausi mälestustahvli ette lilled ja küünal. Küünla süütas Lauri isa Lembit Aus.

Lauri Ausi mälestusvõistluse parimad

M 10 – Richard Koppelmaa (Nõmme rattaklubi)

N 10 – Natali Nora Nigul (CFC)

M 12 – Aaron Aus (Rein Taaramäe rattaklubi)

N 12 – Saskia Sulp (Vooremaa Centrum/Rattabaas)

M14 – Arti Ilves (Peloton)

N 14 – Riin Kalme (Vooremaa Centrum/Rattabaas)

M 16 – Osvald Ojaveer (CFC)

N 16 – Mathilde Manuela Nigul (CFC)

Perevõistluse I arvestusgrupp

Andre Aduson ja Gabriel Helmut Aduson (CFC)

Perevõistluse II arvestusgrupp

Alar Nigul ja Mathilde Manuela Nigul (CFC)

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus