Rattamehe mälestust austatakse võistlusega

 

Ülehomme möödub kümme aastat Luua lähedalt pärit olümpiaratturi Lauri Ausi hukkumisest. Tema kodukohas austatakse tema mälestust pühapäeval, 21. juulil toimuva mälestusvõistluse ja rahvasõiduga.

Lauri Ausi mälestusvõistluse starti on oodatud noored ja täiskasvanud rattasõbrad. Noorratturite üle peetakse arvestust kuues võistlusklassis: M10 ja N10 (läbivad 4,2 km), M12 ja N12 (läbivad 6,3 km) ning M14 ja N14 (läbivad 8,5 km). 14-aastaste vanuseklassist vanemad võistlevad kõik koos naiste- või meesteklassis ning läbivad samuti 8,5 km.

Kell 12 algavate võistluste stardi- ja finišipaigaks on Luua metsanduskooli parkla. Sealt lähetatakse võistlejad rajale eraldistardist ja noorematest ratturitest alates. Algus on kõigil distantsidel sarnane: sõidetakse Ehavereni, tehakse tagasipööre ning sõidetakse seejärel läbi Luua Palamuse suunas. Kahe noorema vanuseklassi võistlejad teevad teise tagasipöörde Luua ja Palamuse vahel, vanemad sõitjad Palamuse aleviku piiril.

Stardimaksu võistlustel pole, küll aga nõutakse kõigilt osalejatelt kiivri kandmist. Iga vanuseklassi kolm paremat saavad diplomi ja auhinna, vanuseklassi parimad ka Lauri Ausi mälestusmedali.

Lauri Ausi mälestust saavad rattasadulas austada ka need, kes võistelda ei soovi. Pühapäeval kell 14 antakse nimelt metsanduskooli parklast start 12,8 km pikkusele rahvasõidule, millel osalejad kulgevad läbi Nava, Pikkjärve ja Sääsküla Luuale tagasi. Kohe teekonna alguses teevad rahvasõitjad väikese peatuse Lauri Ausi ja teise kõva rattamehe, Luual metsandust õppinud Toivo Reinovi mälestustahvli juures.

Kui rahvasõidu vormis mälestussõite on Lauri Ausi surma-aastapäeva puhul mõnel varasemalgi aastal peetud, siis mälestusvõistlus toimub tänavu esimest korda.

“Kavatsesime korraldada ainult noortevõistluse, ent siis hakkas Lauri kunagiste trennikaaslaste ja teiste täiskasvanud rattahuviliste suust nurinat kostma: paljud leidsid, et kui nad juba kohale tulevad, siis tahavad nad ka aja peale sõita,“ ütles võistluste peakohtunik, jalgrattaklubi Vooremaa Centrum treener Kaido Kriit. “Esimesel korral püüame hakkama saada eraldistardist võistlusega. Kui see õnnestub, võib-olla julgeme siis tulevikus ka ühisstardiga katsetada.“

Liiklust võistluste ja rahvasõidu ajaks ürituste toimumispiirkonnas ei suleta, küll aga pannakse maanteeametiga kooskõlastatult välja sõidukijuhte hoiatavad ja kiirust piiravad märgid. Tagasipöörde punktides võtavad koha sisse korraldustoimkonna esindajad, kelle ülesandeks ongi tagada võistlejatele turvalise tagasipööramise võimalus. Turvalisust aitavad tagada ka kaks mootorrattal liikuvat korrakaitsjat. Rahvasõidul liigutakse küll turvamasinate saatel, ent kõik sõidul osalejad peavad liikluseeskirjadest kinni pidama.

Lähemat infot Lauri Ausi mälestusvõistluse ja mälestussõidu kohta saab Palamuse valla kodulehelt ja Facebookist. Mälestusvõistlusel osaleda soovijad peavad aga kiirustama: neil on aega end registreerida täna kella 17-ni. Rahvasõidul saab osaleda ka eelnevalt registreerimata.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus