Rattamehe mälestust austatakse võistlusega

 

Pühapäeval möödub üksteist aastat Luua lähedalt pärit olümpiaratturi Lauri Ausi hukkumisest. Tema kodukohas toimuvad sel päeval tema nime kandev mälestusvõistlus ja rahvasõit. Mälestusvõistlus toimub teist korda, rahvasõite on peetud rohkem.

Eraldistardiga rattavõistlus algab keskpäeval ning stardi- ja finišipaigaks on Luua metsanduskooli parkla. Võistlusrada kulgeb marsruudil Luua-Ehavere-Luua-Palamuse-Luua ning võistlema on oodatud noored ja täiskasvanud rattasõbrad. Noorratturite üle peetakse arvestust kuues võistlusklassis: M10 ja N10 (2004-2005 sündinud; läbivad 4,2 km), M12 ja N12 (2002-2003 sündinud; läbivad 8,5 km) ning M14 ja N14 (2000-2001 sündinud; läbivad 8,5 km). 1999 ja varem sündinud võistlevad kõik koos naiste- või meesteklassis ning läbivad samuti 8,5 km. Stardid algavad noorematest vanuserühmadest.

Stardimaksu võistlustel pole, küll aga nõutakse kõigilt osalejatelt kiivri kandmist. Rattaklass on vaba, kuid eraldistardi juhtraua kasutamine on keelatud. Iga vanuseklassi kolm paremat saavad diplomi ja auhinna. Meenutamaks Laurit, oodatakse rattureid sõitma tema kunagiste klubide särkides.

Lauri Ausi mälestust saavad rattasadulas austada ka need, kes võistelda ei soovi. Pühapäeval kell 14 antakse nimelt metsanduskooli parklast start 12,8 km pikkusele rahvasõidule, millel osalejad kulgevad läbi Nava, Pikkjärve ja Sääsküla Luuale tagasi. Rahvasõidul võivad kaasa teha ka need, kes võistlusel osalesid.

Kell 14 antakse start ka Lauri lastesõidule, millel võivad osaleda kõik, kes juba jalgrattaga sõita oskavad. Sõidetakse Luua pargi teedel. Tegemist pole võistlusega, aga kõik osalejad saavad diplomi. Ka rahva- ja lastesõidul on kiiver kohustuslik.

Võistluse ja rahvasõidu korraldavad klubi Vooremaa Centrum ja Rattabaas. Lisainfot saab Palamuse valla kodulehelt (www.palamuse.ee/lauri). Eraldistartidel osaleda soovijad peavad aga kiirustama: registreerimine võistlusele lõpeb homme, 18. juulil kell 24.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus