Raskeveokitele kehtestati liikumispiirang

Alates 9. novembrist on Saare valla viiel avalikul kruusateelõigul keelatud liiklemine üle kaheksatonnise kogumassiga veokitele. Saare vallavara juhataja Aare Uleksini sõnul keelatakse sellega nendel teelõikudel metsavedu. Vald ei taha olla metsaomanike ega metsa ülestöötajate vaenlane, kuid vihmane sügis on muutnud kruusateed väga pehmeks ja vallal tuleb seista hea selle eest, et nendel teedel oleks kergemate liiklusvahenditega võimalik jätkuvalt sõita. Seal liigub ka õpilaste buss, samuti kaubabuss.

Saare vallavara juhataja sõnul tuli õpilasi vedavale bussile välja anda eraldi luba.

Kui vihmaperiood lõpeb, on plaanis need teelõigud üle hööveldada. Seda on mõistlik teha enne suuremate külmade saabumist.

Uleksini sõnul tuli neil samadele teelõikudele koormuspiirang kehtestada ka aasta tagasi ja  see tühistati enne jõule. Piirangu kehtestamisele eelnenud läbirääkimised metsaomanike ja metsa ülestöötajatega ei olnud lihtsad, kuid muud lahendust lihtsalt polnud. Pealegi näeb ta vallavara juhatajana, et raha teede korrashoiuks kipub iga aastaga järjest vähemaks jääma.

Koormuspiirangud kehtivad Saare vallas praegu Künnapmetsa teel, Halliku-Sikura teel, Haavakivi teel, Halliku-Kubja teel ja Jaama-Veia teel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus