Raskest mängust võideldi välja viik

15. augustil võtsid Tabivere jalgpallurid suuna Elva poole, et maha pidada järgmine kohtumine sealse FC Elva IIga. Kevadringis näitasid vastased 3:0 paremust ning liigatabelis asutakse neljandal kohal, oli teada, et tulemas on järjekordne raske matš.

Kohtumine algas vastaste tugeva survega, kui juba kümmekond minutit pärast avavilet teenitud penaltist 1:0 juhtima mindi. Tabivere karistusalas tegi paremkaitsja Dmitri Kljutšivski vastaste Kaarel Tinnile kollase kaardi väärilise vea, mille tagajärjel viimane kohtuniku poolt määratud üheteistkümne meetri karistuslöögi ka realiseeris. Paar minutit hiljem leidis aset ka Tabivere sunnitud vahetus: väravavaht Kristo Päkko lahkus väljakult ning asemele tuli Arvi All. Siiski ei langenud mängijatel motivatsioon ning jätkati võitluslikult kohtumist.

Järjekordse Elva rünnaku ajal tõmbas Mihhail Gutak vastase maha, teenides sellega kohtuniku suulise hoiatuse. Saadud karistuslöögist elvalased midagi ohtlikku tekitada ei suutnud. Tabiverel tekkis paar head võimalust seis viigistada, kuid vastaste väravavaht oli mees omal kohal. Järgnevalt pidi kohtunik minutilise vahega taskust kollase kaardi välja võtma, kui näitas seda kõigepealt elvalasele Kaarel Tinnile ning järgnevalt Tabivere poolväljamängijale Madis Rebasele. Õhus oli seis 2:0, kui vastased tekitasid ohtliku olukorra meie värava all, kuid pall veeres paralleelselt väravajoonega, leidmata õiget mängijat, kes selle sisse lööks. Poolaja lõpus oli kodumeeskond aktiivsem pool, aga skoor enne kohtuniku vaheajavilet ei muutunud.

Poolajal tegid mõlemad meeskonnad ka vahetused: võõrustajameeskond võttis välja Kaupo Süld’i ning tõi asemele Henry Eichelmanni.  Tabiverel jooksis Madis Rebase asemel mängu Viljar Joa.

Teine poolaeg algas kodumeeskonna survega, kui nende mängija lõi 100-protsendilise võimaluse väravast mööda. Järgnevalt teenis kohtumise ainukese värava autor Kaarel Tinn oma teise kollase kaardi, mis teevad koos esimesega kokku punase. Seega pidi ta väljakult lahkuma. Sellest innustust juurde saades hakkas külalisvõistkond rohkem survet avaldama. 63. mänguminutil tõi Eduard Kovbasnjuk fännide suile rõõmuhõiske, sest lõi keerulises situatsioonis postipõrkest viigivärava. Paar minutit hiljem teenis elvalane Kaarel Tani kollase kaardi.

Mõlemal meeskonnal tekkisid head võimalused seis oma kasuks pöörata, kuid pallid saadeti napilt väravast mööda. Elva kasutas ära ka järgmise vahetuse: Raido Kuus välja ja Tarmo Kerro sisse. Olukord oli  Tabiverele muutunud ainult raskemaks, kuid väravavaht Arvi All sai hakkama suurepäraste tõrjetega, päästes meeskonna kaotusseisu langemast. Tiimide leeris toimusid ka uued vahetused: Tabivere võttis välja Ott Kukke ning asendama tuli Even Aruoja, Elva ridadest lahkus Taavi Aasmäe ning asemele jooksis Andreas Tobreluts.

Tabiverel tekkisid head võimalused pall väravasse toimetada, kuid Elva kaitseliin oli kindel kui müür ning sealt läbi minna oli suhteliselt võimatu. Kollaste kaartide sadu jätkus: seekord kirjutas selle enda arvele Viljar Joa, kes peab teenitud kollaste tõttu järgmise mängu vahele jätma. Tabivere tegi ka viimase vahetuse: Rene Polli asemel tuli väljakule Kristjan Trink. Käimas oli küll kohtumise viimane minut, kuid kollaseid kaarte jagus kuni lõpuni: Arvi Allil keesid emotsioonid üle ning ta lõi palli pärast kohtuniku vilet. Siiski tekkis Elva meeskonnal viimane suurepärane võimalus oma paremust tõestada, kuid suure sagimise tagajärjel, mil Tabivere kaitseliin tegi oma tööd kindlajalgselt, suutsid elvalased palli kõrgelt üle värava lüüa. Nii kostiski kohtumise lõpuvile viigiseisul.

“Täna oli kuidagi kerge mängida, sest kaitsjad tegid oma tööd ikka väga hästi,” lausus pärast kohtumist Arvi All. Samuti jäi ta rahule ka ründajate tööga: “Et värav ära tuli, siis sai kogu meeskond oma tööga suurepäraselt hakkama.”

Järgmine kohtumine toimub Tabivere Gümnaasiumi staadionil 22. augustil algusega 12. Vastaseks on hetkel turniiritabeli viimast kohta hoidev FCF Järva-Jaani SK, keda kevadringis võideti võõrsil 4:0. Siiski on tulevased vastased näidanud viimastel kohtumistel aina paremat ja stabiilsemat mängu, seega ei tule Tabiverel kindlasti kerge lahing.