Raskejõustikuklubi Ramm sai meistrivõistlustelt rikkaliku medalisaagi

Maadlustreener Arved Külanurme eestvedamisel on Põltsamaal varemgi korraldatud õpilaste meistrivõistlusi vabamaadluses. Tänavused võistlused viidi esmakordselt läbi uues spordihoones Felixhall. Võistlused avas Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. Peakohtunikuna hindas võistlusi Peep Arold. Raskejõustikuklubi Ramm maadlejad said meistrivõistlustel rikkaliku medalisaagi. 11-aastane Põltsamaa koolipoiss Ander Vaher ( – 35 kg) alistas finaalis seljavõiduga Marek Lainela Maadlusklubist Juhan. ?Hästi maadlemiseks läheb vaja nii jõudu kui ka mõistust,? tunnistas Ander Vaher, kes on ka Eesti noortemeister sumos. Vabamaadluse meistrivõistlustel osales ta esmakordselt.

Kehakaalus -42 kilogrammi võitis hõbemedali klubi Ramm maadleja Sander Orion ja pronksi Tõnis Rosenberg. ?Mõlemad maadlejad on juba mitmendat aastat kooliõpilaste arvestuses Eesti maadluse tipus ning võitnud varemgi medaleid,? ütles treener Arved Külanurm.

Kehakaalus -59 kilogrammi sai klubi Ramm sportlane Henri Kukke pronksmedali. See oli talle esimene medal vabamaadluses, sumos on medaleid võidetud ennegi

Viljandi Tuleviku maadlejatest viisid Põltsamaalt kullad koju Kert Kaljula ( -38 kg) ja Steven Mängli (- 47 kg). ?Meie kodulinnas on maadlusest populaarse spordiala teinud ennekõike treener Aarne Kõiv, tänu kellele on välja kujunenud maadlussõbralik õhkkond,? rääkisid noored jõumehed Mulgimaa pealinnast.

?Kui omakandi maadlejad medaleid võidavad, tullakse sagedamini jälgima ka võistlusi ja nii suureneb spordiala populaarsus,? ütles alates 1968. aastast maadlustreenerina töötanud Aarne Kõiv, kes on traagiliselt hukkunud Eesti maadluskuulsuse Küllo Kõivu isa.

Kõige rohkem kuldmedaleid said Põltsamaal aga Kohtla-Järve maadlusklubi Kuldkaru liikmed. Kulla võitsid Aleksei Baskakov (-32 kg), Valentin Horodnkin ( -42), Aleksander Sojunen (-53 kg), Jevgeni Soltruk(- 59kg). Klubide arvestuses sai Kuldkaru aga kolmanda koha.

Felixhallis oli maadlusvõistlust jälgimas ka AS Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav. ?Tore, et Põltsamaa uude spordihoonesse nii palju spordihuvilisi kogunenud on. Võtsin kaasa ka oma väikese poja Markuse, kelles tahan mitme spordiala vastu huvi tekitada. Maadlusvõistlust vaatas ta täna esmakordselt,? ütles spordisõbrast ettevõtja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus