Rannamaadluse meistrivõistlustelt põltsamaalastele kolm kulda

Laupäeval peeti Põltsamaa lähedal Kamari järve ääres üheksandad Eesti meistrivõistlused rannamaadluses. Kui mullustel meistrivõistlustel said Põltsamaa SK Nipi maadlejad esikoha üheteistkümnest kaalukategooriast koguni kuues, siis tänavu põltsamaalastel enam samamoodi domineerida ei õnnestunud. Meestest võitis kulla Ardi Andruse, kadettidest olid oma kaalukategooriates parimad Penno Pall ja Kaimo Aljas.

2006. aastal Pärnus alguse saanud Eesti rannamaadluse meistrivõistlused on viimasel kolmel aastal toimunud Kamari veetralli raames. Aasta-aastalt on hooaegade vahel toimuv võistlus maadlejate hulgas populaarsust kasvatanud: kui mullu oli Kamaris kõigi kaalukategooriate peale võistlustules 66 maadlejat 13 klubist, siis tänavu saatis oma esindajad Põltsamaale 16 klubi ning liival käis kokku 77 maadlejat üle Eesti.

Esikohta kaitses tänavu Kaimo Aljas

Möödunud aastal võitsid põltsamaalastest meeste hulgas meistritiitli Sander Orion, Aimar Andruse ja Hergo Andruse, kadettidest said kulla Marek Kütt, Kaimo Aljas ja Aimar Andruse.

Esikohta suutis neist tänavu kaitsta vaid kuni 60 kg kaaluvate kadettide hulgas võidutsenud Kaimo Aljas. Nädal varem Kreekas toimunud rannamaadluse MM-il hõbemedali võitnud Aljas sai loosi tahtel kohe esimeses matšis vastaseks klubikaaslase Marek Küti. Ligi kaks minutit kestnud väga tasavägises kohtumises õnnestus Aljasel lõpuks punktidega 2:0 peale jääda. Küti jaoks oli sellega ka võistlus lõppenud. Poolfinaalis alistas Aljas juba kindlamalt viljandlase Kevin Ervaldi ning finaalis vändralase Helari Mägisalu. Tänavu ka vabamaadluses ja sumos oma vanuseklassis meistritiitli võitnud Aljasele oli see juba üheteistkümnes Eesti meistrikuld.

Kadettide kõige kergemas kaalus (kuni 50 kg) näitas taas head maadlust Penno Pall. Avaringis alistas ta kindlalt põltsamaalase Oliver Siilbeki ning poolfinaalis viljandlase Kristjan Lustuse. Ka teiselt tabelipoolelt jõudis finaali põltsamaalane: Silver Rump alistas esimestes kohtumistes Kiur Saare ja Oleg Tšabani. Kahe klubikaaslase finaalkohtumises oli parem Penno Pall, 2:0 punktivõit tõi talle esimese Eesti meistritiitli.

Ardi Andruse on võitnud 19 meistritiitlit

Kuni 70 kg kaaluvate meeste hulgas oli võidukas mullu poolfinaalis oma nooremale vennale Aimar Andrusele kaotanud ning pronksmedaliga leppima pidanud Ardi Andruse. Poolfinaalis alistas ta 2:0 tartlase Magnus Piiritsa ning finaalis sama tulemusega Jarko Visnapuu Väike-Maarjast. Erinevates maadlusviisides ja vanuseklassides on Ardi Andruse võitnud 19 Eesti meistritiitlit.

Finaalkohtumiseni jõudis põltsamaalastest ka meeste kergeimas kaalus (kuni 60 kg) kolmel aastal järjest rannamaadluses meistriks tulnud Sander Orion. Poolfinaalis vändralase Mario Mägisalu alistanud Orion pidi aga finaalis tunnistama vabamaadluses Eesti koondisse kuuluva viljandlase Sten Orava nappi paremust.

Ainsa pronksmedali tõi põltsamaalastele üle 70 kg kaaluvate kadettide hulgas võistelnud Mario Sild. Avakohtumises Oleg Sergejevi alistanud Sild jäi seejärel alla Karl Ossile (mõlemad Rakverest), pronksikohtumises alistas ta aga samuti Põltsamaa maadlusklubi esindava Andre Helmeranna.

Kuigi mullusega võrreldes tabas Põltsamaa SK Nipi maadlejaid tagasiminek, oldi kolme kullaga siiski meistrivõistluste edukaimad. Kaks esikohta võitsid Viljandi Tuleviku ja Vinni Sakura esindajad, ühe meistritiitli üle said rõõmustada Järvamaa, Tartu, Põlva ja Tapa maadlejad.