Ranna rahvamajas peetakse üheksas pillimeeste pidu

 

Laupäeval õhtul kella viie paiku võtavad pillimeeste peol osalejad oma pillid kätte ja kõlavad esimesed helid. Korraldaja Eha Veskimetsa sõnul on tänavu peole registreerunud 15 osalejat, kuid alati on olnud selles osas ka üllatusi. Nii ei olegi täpselt teada, kui palju mehi või naisi seekord mängima tuleb. Täpsemalt saab seda teada ikka laupäeval Ranna rahvamajas.

“Ranna rahvamaja saal on selle peo jaoks nagu loodud,” kinnitas ta.

Kaugemalt kohale tulnud pillimehed on alati väga kiitnud Lümati publikut, kes oskab pakutavat kuulata ja hinnata.  Esinemise ajal on saalis alati vaikne, ei sebita ringi ega aeta omavahel juttu. Pillimeeste peol on esinenud ka küllalt eakad mehed ja naised, vanim esineja on olnud 90 aastane. Koos mängivad nii igasuguse muusikalise hariduseta külapillimehed kui ka muusikakoolis õppinud inimesed.

Pillimeeste peo korraldamise mõtte pakkus Eha Veskimets välja eelkõige oma valla inimestele mõeldes.

“Keegi kuulis sellest üritusest ja nii tuli juba järgmistele pidudele kohale päris palju inimesi ka kaugemalt,” rääkis Eha.

Tema sõnul tuleb järgmisel aastal kümnes pidu ning siis tahaks ta kokku kutsuda kõik need pillimehed, kes varem on mängimas käinud.

“Kindlasti tahaksin ma teha midagi erilist, mis rahvale meelde jääb,” teeb ta juba praegu vaikselt plaane.

Mis pillimeeste peost edasi saab, pole teada. Eha Veskimets on lubanud korraldada kümnenda kokkusaamise ja siis eestvedaja kohalt taanduda. Võimalik, et keegi siiski teatepulga üle võtab.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus