Rammumehed homme Palamusele ei tule

Palamuse rahvas on üldjuhul harjunud jaanilaupäeval rammumeeste rassimist vaatama. Tänavu 23. juunil Palamuse pargist rammumehi otsima minna ei tasu, aga pole võimatu, et üks jõumeeste jõuproov seal tänavu siiski veel tuleb.

Kui omal ajal korraldas Palamuse rammumeeste võistlust, mille võitjale omistati Tõnissoni tiitel, kohalik spordiklubi vallavalitsuse ja ümbruskonna firmade toetusel, siis kolm aastat tagasi otsustati võistluste taset kergitada ja usaldada jõuproovi korraldamine Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingule. Nende korraldusel toimusidki 2014. ja 2016. aasta jõuproov. 2015. aastal jäi võistlus pidamata, sest seda ei õnnestunud üle-eestilisse võistluskalendrisse ära mahutada.

Tänavu seisti osalt sama probleemi ees: rammumeestel on täna võistlus teises Eesti otsas ja üsna väsitav oleks homme Palamusele sõita ja jälle mitu tundi rassida.

“Võistluse kalendrisse mahutamisest olulisem oli siiski rahaline probleem,” tõdes Ehtel Valk. “Et kogemused puudusid, ei osanud ma asutuse eelarvet koostades rammumeeste võistluse kulusid sisse planeerida. Selgus nimelt, et need on üsna suured. Paraku ei andnud keegi mulle ka sellekohast nõu. Eks järgmisel aastal olen targem. Ja tegelikult on meil Eesti Rammumeeste Assotsiatsiooniga, kes praegu sedasorti võistlusi korraldab, ka väike idee idanemas: pole võimatu, et teeme veel tänavu Palamusel ühe väiksemas mahus rammumeeste jõuproovi.”

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus