Rallikross naaseb Põltsamaale triumfi laineharjal

Missos toimunud Eesti rallikrossi meistrivõistluste teisel etapil triumfeeris Põltsamaa mees Arvo Kask, kelle kodurajale toodi ootamatult sarja järgmine etapp.

Esiveoliste autode seas kaks korda Eesti rallikrossi meistriks tulnud Kask startis möödunud laupäeval Võrumaal esmakordselt neljaveoliste masinate arvestuses ning tegi 750 pealtvaataja ees puhta töö. Rallikrossi meistrisarja avaetapil 11. juulil Elvas lõhkus Kask oma esiveolise sõiduvahendi ning rentis Missos peetud etapiks sponsorite toel neljaveolise.

„Päev algas keeruliselt sõiduõppimise ja tehnikaga harjumise saatel,“ tunnistas Kask. „Aga õhtu lõpuks oli asi selge ja kiirus muudkui kasvas. Tänud kõigile, kes kaasa elasid ja toetasid!“ rõõmustas ta.

Koroonaviiruse tõttu saadi tänavu Eesti rallikrossi meistrivõistlustega algselt kavas olnud maikuu asemel algust teha alles juulis, mistõttu toimub tavapärase kuue kuni kaheksa asemel vaid viis etappi. Järgmine võistlus pidi aset leidma 8. augustil Vasalemmas, ent kuna sealne karjäär on tugevate vihmade tulemusel vett täis, tuli kiirkorras leida asendus. Jõgevamaa rallihuviliste rõõmuks osutus selleks Põltsamaa vallas Alastvere külas asuv Piiroja rallikrossirada.

Piiroja rajal on kõrgetasemelisi võistlusi peetud ka varem, kuid viimase viie aasta jooksul pole seal Eesti tipprallikrossi nähtud. Rada on pälvinud nii publiku kui ka võistleja poolt aasta lemmiku tiitli. Et Põltsamaa kandi rahvas rallikrossist lugu peab, näitab tõsiasi, et varasemalt on Piiroja võistlusi külastanud kuni paar tuhat pealtvaatajat.

„Loodame, et publik leiab Piiroja võistluse taas üles,“ lausus Eesti rallikrossi komitee esimees Mati Kask. „Kui tuleb palju rahvast, siis küll võistlus ka järgmisel aastal tagasi tuleb.“ Lootust lisab ka tõsiasi, et äkkotsusega tuua võistlus Põltsamaale tuli kaasa ka kohalik vallavalitsus.

Laupäeval, 8. augustil algab Eesti rallikrossi meistrivõistluste kolmas etapp Piiroja rallikrossirajal kell 8 treening- ja kell 10 võistlussõitudega, päev lõpeb kell 17. Korraldajad ootavad kokku umbes 50 osavõtjat, kelle hulgas ka külalised Lätist ja Soomest. Pilet maksab 15 eurot, kuni 12-aastastele on sissepääs tasuta. Kes ei saa kohale tulla, võib jälgida otseülekannet Facebooki lehel Rallikross.

MIHKEL UIBOLEHT

blog comments powered by Disqus