Rakvere linnapäevad tipnesid maailma esimese punklaulupeoga

Rakvere linnapäevad tipnesid tänavu maailma esimese punklaulupeoga, kus osales paar tuhat kooriliiget ning vähemalt sama palju oli niisama-uudistajaid.

“Rongkäik oli vägev ning pidu samuti, sellist elamust ei osanud oodatagi. Rahvast oli palju ning lauldi kõige kuulsamaid pungilaule,” ütles uudishimust üritust vaatama tulnud 19-aastane Kaidar Meri.

Rakveres pungipeolisi tervitanud president Toomas Hendrik Ilves ütles oma kõnes, et sama tähtis kui laulupeotraditsioon oli Eesti vabanemisele ka punkmuusika. 

Käsitöölaat ja raamatulaat

Erilisemaks ürituseks oli piibli ettelugemine Rakvere Kolmainu kirikus.

Laupäeval alates kandsid Rakvere kristlike koguduste esindajad  otsast lõpuni ette esimese raamatu piiblist – Moosese 1. raamatu. Üritus oli ühtlasi kogu piibli ettelugemise peaproov. Tervikuna kantakse see ette kirikupäevadel, mis toimuvad 26. oktoobrist 2. novembrini.

Rakvere on avalike lugemiste poolest tuntud, varem on ette kantud   “Kalevipoega”, linnuse ajalooraamatut ja Rooma lepinguid.

Nagu juba traditsiooniks saanud, kuulusid ka tänavu ürituste kavva  Pika tänava käsitöölaat, mis meelitab igal aastal kohale tuhandeid inimesi, ning raamatulaat, mis pakkus põnevat tegevust lastele ja kus sai raamatuid odavaid ning isegi suisa tasuta. Tänavu valmis raamatulaadaliste ühisjõul ajalehtedest ja raamatutest sõnavabadussammas. Ajakirjanik Rein Sikk ütles samba avamisel, et sõnavabadusest tunneme puudust siis, kui seda ei ole, aga kui vaba sõna on olemas, tekivad kohe need, kes arvavad, et seda vabadust on liiga palju. 

37 tundi üritusi

Laupäevaöiseks põnevaks ettevõtmiseks oli   “Õuduste öö” Rakvere linnuses, kus näidati õudusfilme minevikust ning toimus kõige jubedamate maskide ja konkurss. 9-aastane Kirke ütles, et temal oli põnev küll: linnuse põrgu oli pime ja õudust  tekitav, kuid maskides inimesi ta eriti ei näinud.

Neljapäevast pühapäevani toimunud Rakvere linnapäevade motoks oli tänavu punk ja Eesti asi, lisaks püstitati omalaadne rekord: laupäeval ja pühapäeval korraldati 37 tundi järjest katkematult ettevõtmisi.

ILMAR PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus