Rakvere gümnaasiumis toimub filmifestival

Rakvere gümnaasiumi filmifestival kutsub taas noori filmitegijaid saatma festivalile oma lühifilme. 2020. aasta filmifestival algab 3. veebruaril ning lõpeb 8. veebruari õhtul toimuva finaalüritusega.


Noorte korraldatav Rakvere gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000ndatesse. Aastate jooksul on festival kasvanud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib poole tuhandeni. 2019. aasta festivali finaalõhtule elas otseülekande vahendusel kaasa üle 1500 filmisõbra siin- ja sealpool merd.

Festivalist osavõtjad jagatakse kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Maksimaalselt 20 minuti pikkuseid lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Filmi sisu ja žanri osas piiranguid ei ole. Oodatud on ka võõrkeelsed filmid, kuid sel juhul peavad filmidele olema lisatud eestikeelsed subtiitrid. Filme hindab eelžürii, kelle valiku põhjal pääseb finaali mõlemast kategooriast viis filmi. Finaalis linastuvaid filme hindab 7-liikmeline oskuslik põhižürii ning mõlema kategooria parimad pärjatakse uhkete auhindadega.
Filmifestivalil on ka uued peakorraldajad: Margareth Villers, Miina Roost ja Katariina Parkja.

„Lisaks meile on meeskonnas veel palju uusi nägusid, seega algab väga huvitav ja põnev teekond. Kuid juba hetkel on tunda, et seltskond on tegus ning pulbitseb töötahtest ning värskendavast energiast,” sõnas Roost. „Julgustame kõiki noori meile filme saatma. Usume, et Rakvere gümnaasiumi filmifestival on noorte jaoks parim stardipakk, kus ajada filmimaastikul juured alla ning saada tagasisidet professionaalselt žüriilt,” lisas Parkja.

Rohkem infot filmifestivali kohta leiab Rakvere gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ning erinevatest sotsiaalmeediakanalitest.

Liisa Lehtpuu

blog comments powered by Disqus