Raja raamatukogu sai uued ruumid

Raja raamatukogu jaoks renoveeriti uued ruumid sealse kultuurimaja esimesel korrusel, kus avatakse ka avalik internetipunkt. “Seni on meie raamatukogu asunud hoone teisel korrusel, kuhu eakamatel külastajatel aga võrdlemisi raske tulla oli. Suurem jagu meie lugejaid ongi pensionärid, ” lausus Raja raamatukogu juhataja Liidia Krehova.

Renoveerimine läks maksma 400 000 krooni

“Võimalust uutesse ja avaramatesse ruumidesse kolida ootasime juba möödunud aastal. Nüüd täitub see unistus ja meil on  mõistagi väga hea meel,” märkis ta.

“Raja raamatukogu remontimiseks eraldas kohalik omavalitsus 200 000 krooni ning samapalju toetust saime ka riigilt,” rääkis Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja lisas, et tulevikus vajaks  nüüdisajastamist kogu Raja kultuurimaja.

Raamatukogu on ka Kasepääl, sealsed lugejad on peamiselt vallas elavad eestlased.

Kasepää valla pensionäride klubi esinaine Ilma Mäesep ütles, et kuulis uudist jõulupeol Raja kultuurimaja juhatajalt Aleksandra T?urkinalt. “Et Raja raamatukogu avatakse uutes ruumides, selle üle oli mul väga hea meel. Kahju, et haigus ei võimaldanud mul ise avamispidustustele minna,? lisas Mäesep.

Huvi venekeelse lektüüri vastu suur

“Usutavasti külastavad meie valla vene inimesed ka Kasepää ja eesti keelt rääkivad inimesed Raja raamatukogu, sest näiteks vene klassikat ongi kõige parem lugeda originaalkeeles,? tõdes Ilma Mäesep.

Vajalik on tema hinnangul raamatukogus ka internet ja kindlasti tunnevad ka vanemad inimesed huvi selle kasutamise vastu. “Kohalik omavalitsus võiks aga eakatele teemakohased kursused korraldada,? oli tema mõte.

Raamatukogu juhataja Liidia Krehova sõnul on neil ka Venemaal välja antud perioodikat, huviga loetakse näiteks ajakirja Argumentõ i Faktõ. Sageli laenutakse ka kuulsaid inimesi tutvustavaid usutlustekogumikke Makarovi Personat ja Urmas Oti Playbacki venekeelset väljaannet.

Krehova arvates sobib raamatukogu hästi ka mitmesuguste mõttevahetuste ning kirjandus- ja kultuuriürituste korraldamiseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus