Raivo Põldaru moodustas riigikogus pensionäride toetusrühma

Jõgevamaalt ja Tartumaalt Konservatiivse Rahvaerakonna ridades riigikogusse valitud Raivo Põldaru moodustas parlamendis pensionäride toetusrühma ning talle usaldati selle ühenduse eestvedamine.

Põldaru märkis, et asutas pensionäride toetusrühma eesmärgiga ühendada riigikogu liikmeid, kes toetavad riigikogus pensionäre kaitsvat seadusloomet ning kelle poole saavad inimesed pöörduda oma probleemidega. “Sellist toetusgruppi pole minu andmetel viimastel aastatel tegutsenud. Toetusrühma kuulub üheksa liiget erinevatest fraktsioonidest. Liikmeid pole Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioonist. Rühmaga on aga alati võimalik liituda,” lausus ta.

Põldaru sõnul on riigikogu pensionäride toetusrühm alustanud sidemete loomist Eesti Pensionäride Ühenduste Liiduga. “Et veidi konkretiseerida ja aja nõuetega kaasas käia, siis on mõte muuta ka toetusgrupi nime. Ühe liikme käest on nõusolek olemas. Uueks nimeks plaanime võtta aktiivse vananemise ja põlvkondadevahelise solidaarsuse toetusgrupp. Siis on ka ehk rohkem mõttejõudu ja pealehakkamist aidata kaasa, et meie inimestel õnnestuks elada kauem ja suureneks tervelt elatud aastate arv.”

“Riigikogus on kujunenud heaks tavaks, et toetusrühma kokkukutsujale jäetakse ka rühma juhtimise au ja kohus. Seda traditsiooni arvestades olengi pensionäride toetusrühma eesotsas,” ütles Põldaru, kes on tegev ka traditsioonilise pere kaitse ja Peipsiveere toetusrühmas ning Läti-Eesti parlamendirühmas.

JAAN LUKAS

 

 

blog comments powered by Disqus