Raimund Kokka meenutades

Eeloleval pühapäeval, 27. septembril möödub 100 aastat teeneka spordijuhi Raimund Koka (1915 – 2010) sünnist. Järvamaalt Ambla vallast pärit Raimund Kokk sidus end Jõgevaga 1949. aastal, mil ta asus tööle Jõgevamaa kehakultuuri- ja spordikomitee esimehena. Seejärel töötas ta Järvamaal, kus oli muide Jänedal võrkpallitreeneriks ka tollasele tehnikumi õpilasele, tulevasele riigipeale Arnold Rüütlile.

Teist korda ja juba lõplikult asus Kokk tänasele Jõgevamaale elama 1958. aastal. Järgmised neli aastat töötas ta toonase Jõgeva  rajooni kehakultuuri- ja spordikomitee esimehena, kuni alustas 1962. aastal tööd Kaarepere sovhoostehnikumi kehalise kasvatuse osakonna juhatajana. Sellel tööpostil oli Kokk järgmised 25 aastat.

Alustanud sportimist Jänedal, kujunes tema sportlikuks eeskujuks ja esimeseks treeneriks Olav Topman. Raimund Kokk harrastas peaaegu kõiki kergejõustikualasid, pallimäge, suusatamist jne. Üheks paremaks sportlikuks tulemuseks oli kindlasti odaviskes saavutatud 58 meetrit. Silmapaistvad olid tema saavutused aga spordiorganisaatori ja võistluste korraldajana. Ta vedas staadionide ehitamist Pajusisse, Luuale ning mujalegi. Kaarepere sovhoostehnikum sai tema eestvedamisel Eesti tehnikumidest esimesena kumm-asfaltkattega jooksuraja. Kokk algatas ja korraldas Voore suve- ja talimänge ning mitmeid teisi spordiüritusi.

  1. aastast spordiühingu Jõud auliikmeks olnud Kokka autasustas Eesti Vabariigi president Arnold Rüütel 2006. aastal Valgetähe V klassi ordeniga. Aasta varem oli Raimund Koka 90. juubeliks ilmunud tema elulooraamat “Presidendi võrkpallitreener”.

Teeneka spordimehe mälestuseks toimub sel pühapäeval kell 12 Jõgeva linna staadionil kergejõustikuvõistlus, kus mitmed endised ja tänased spordimeistrid eesotsas Villu Ojassaluga võtavad mõõtu heite- ja tõukealadel. Kavas on kuulitõuge, kettaheide ja odavise. Kõik on oodatud.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus