Raimund Koka mälestuseks peetud võrkpallivõistlused võitsid viljandlased

Laupäeval Torma spordihoones peetud kuuendatel Raimund Koka (1915-2010) mälestusvõistlustel võrkpallis osales neli võistkonda. Tasavägises konkurentsis said võidu Viljandi võrkpallurid.


Raimund Koka mälestusvõistlused avas tema poeg, riigikogu liige Aivar Kokk, kes soovis kõigile ilusat mängu ja tugevat võitlustahet.

Hea võimalus end proovile panna

Võistlustulle astusid segavõistkonnad, milles nii mehi kui naisi kolm. “Raimund Koka mälestusvõistlusi on peetud nii Palamusel, Põltsamaal kui Tormas, kus võistlused teist korda teoks said,” ütles Jõgeva võistkonnas kaasa mänginud spordiveteran Maret Piirak. “Tänavusi võistlusi iseloomustab võistkondade ühtlane tase. Samas peab ka mängus õnne olema. Küllap sellel, kes võitis oligi rohkem õnne,” märkis ta.

Ka Aivar Kokk leidis, et konkurents võistkondade vahel oli väga tugev.

Maret Piirak avaldas arvamust, et Raimund Koka mälestusvõistlused on spordiveteranidele hea võimalus panna end proovile võrkpallimängus ja hoida selle spordiala traditsioone.

Kõik, kes lubasid, tulid ka kohale

Tänavustel Raimund Koka mälestusvõistlustel saavutas esikoha Viljandi võistkond, kes oli võistlustest kuulnud Põltsamaa võrkpalluritelt. Teiseks tuli Torma, kolmandaks Põltsamaa ja neljandaks Jõgeva võistkond.

Jõgeva võistkonnas mänginud Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus märkis, et võrkpall on talle alati meeldinud ja ta käib meelsasti seda mängimas. “Kevadel leppisime Jõgeva spordiveteranide koosolekul kokku, mis võistlusi me korraldame. Minu juhtida jäi Raimund Koka mälestusvõistluste organiseerimine. Maret Piirak tellis medalid ja karika. Minu ülesandeks oli kutsuda võistkonnad ja reserveerida võistluspaik. Kõik, kes lubasid, tulid kohale ja konkurents esikohale oli igati korralik,” lausus Meitus.

Kohtunikuks oli võistlustel Anna Haava nimelise Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Virge Otsa.

Raimund Koka mälestusvõistluste korraldamise idee algatas teenekas Põltsamaa spordimees Villu Ojassalu.

Raimund Kokk oli esimene Jõgevamaa spordijuht. Tunnustatud treeneri ja spordiorganisaatorina tegutses ta mitmes paigas Eestimaal, oma elutöö tegi spordi arendamisel Luual. Raimund Koka algatusel hakati korraldama Vooremaa spordimänge.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus