Rahvusvaheline noortepäev Pärnus

Noortepäeval osalevad noored on eelkõige vanuses 14-16 aastat, kindlasti tuleb kohale ka nooremaid. Osalejaid on oodata umbes 3000, maakondade 10-liikmelised esindused ning neile kaasaelajad ja loomulikult noorteühendused ning koostööpartnerid, kes jagavad üritusel kogemusi ja nõuandeid ning on valmis neid ise ka teistelt vastu saama. Tänavu on väljas ka Jõgevamaa esindus, kuhu kuuluvas Jõgeva aleviku, Laiuse, Vaimastvere ja Siimusti noored

Tänavusel noortepäeval on pandud suurimat rõhku töötubadele, seejärel sisulisele arutelule teemal ?Noore võimalused kodanikuna?, maakonnamängudele ja ulatuslikule meedia kaasamisele.

Töötoad on erinevatel teemadel, näiteks kitarriring, ekstreemsport, tekstiilituba. Noortepäeval on ka meelelahutuslik programm. Pealaval toimub ürituse avamine ja lõpetamine ning esinevad mitmed Eesti artistid, näiteks Tanel Padar ja The Sun, Ursula, Noorkuu, Rebecca ja teised.

Tund enne keskpäeva algab Pärnus Rüütli platsilt rongkäik. Kell kaks pärastlõunal saab vaadata kinotelgis maakonnavõistluste raames valminud filme, samal ajal tehakse maakonnavõistluste plakateid, hiljem on veel ka sportlikud võistlused.

Mõni aeg hiljem peetakse jalgapallimats, kus kohtuvad Eesti Noorteühenduste Liidu noored ja Haridusministeeriumi esindus. Varasemal kahel aastal peetud mängudes on ametnikud pidanud noorte paremust tunnistama. Paldiskis lõppes mäng tulemusega 2:0, Pärnus eelmisel aastal 2:1.

BIRGIT KATSEPÕLD

blog comments powered by Disqus