Rahvusringhäälingus algab demokraatiakuu

Eestis saab demokraatiakuu avalöögi 9. oktoobril, mil Eesti Rahvusringhääling korraldab avafilmi “Verised karikatuurid” pressilinastuse Tallinnas Hobuveskis (Lai tn 47) ning sellele järgneva avaliku arutelu teemal “Milleks meile demokraatia?”. Arutelus osalevad kirjandus- ja kultuuriteadlane ning publitsist Rein Veidemann, poliitik Mart Laar, kodanikuühiskonna edendaja Mall Hellam ja ajakirjanik Urmet Kook, kes asus äsja Rahvusringhäälingu uudistejuhi ametikohale. Arutelu juhib Rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Vikerraadio teeb debatist otselülituse Reporteritundi kell 14.05.

“Eesti Rahvusringhääling ühines ettevõtmisega, kuna peame oma ülesandeks ergutada debatti demokraatia üle maailmas ja Eestis,” ütles avaliku arutelu juht Tarmu Tammerk. “Meile öeldakse, et Eesti sõdurid on Iraagis demokraatiat abistamas, aga milline on üldse demokraatia edendamise hind maailmas? Mis on toimunud demokraatia arenguga Eestis, näiteks pärast aprillisündmusi? Küsimusi on palju ning rahvusvaheline dokumentaalfilmide projekt aitab meil laiemalt mõista demokraatia arengu probleeme.”

        Eesti Televisiooni eetris algab demokraatiakuu 10. oktoobril kell 20.05 filmiga “Verised karikatuurid”. Tuntud Taani teleajakirjaniku Karsten Kjäri dokumentaalfilm algab küsimusega “Kas jumal on demokraat?”. Film avab 2005. aastal Taani ajalehes Jyllands-Posten avaldatud kaheteistkümne prohvet Muhamedi kujutava pilapildi vallandatud veriste, üle 150 inimelu nõudnud islamiusuliste meeleavalduste tagamaid.

Rahvusringhäälingu programmid kajastavad demokraatia arengu teemat ka teistes tele- ja raadiosaadetes.

        9. oktoobril kell 12.30 algavale linastusele ja arutelule Hobuveskis on meedia esindajate kõrval oodatud ka teised huvilised. Vajalik on eelregistreerimine veebilehel www.etv.ee/demokraatia või telefonil 628 4147. Samal veebilehel saab hiljem vaadata ka ETV eetris linastunud kümmet dokumentaalfilmi ning leiab lisainfot “Milleks meile demokraatia?” projekti kohta. Rohkem infot leiab projekti rahvusvaheliselt koduleheküljelt www.whydemocracy.net.

TIINA LEEDU,
Eesti Rahvusringhäälingu
turundusspetsialist

blog comments powered by Disqus