Rahvatantsujuhid olid Voorel suvekoolis

Möödunud nädala kolmapäevast laupäevani Voore puhkekeskuses ja Voore põhikoolis kestnud rahvatantsujuhtide suvekursusel õpiti uusi tantse, omandati teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi.

Kursusel osalejatel ja nende juhendajatel möödusid neli Voorel veedetud päeva treeningtundides, töötubades, õpitubades ja juturingides. “Ettevalmistused algasid varakult. Eelmisel sügisel tutvusime Voore tingimustega koolituse läbi viimiseks. Leidsime, et see paik sobib hästi kursuse toimumiskohaks. Koolimajas on kaks saali: aula ja võimla, puhkekeskus pakub hubaseid võimalusi majutamiseks ja toitlustamiseks,” ütles rahvakultuuri keskuse korraldusjuht Kaja Tammik.

Head põrandad

“Voore kooli saalides on suurepärased tantsupõrandad,” märkis koreograaf Maido Saar. Tema õpetas Voorel enda loodud uusi tantse – rattaspolkat, milles tantsijad moodustavad justkui ratta, ja luitevalssi. Viimane on setopärane tants, mida Saart inspireerisid looma Setomaa juured. Voorel sai teoks ka meeleolukas tseremoonia, kus Maido Saart õnnitleti hiljutise kuuekümnenda sünnipäeva puhul.

Kaja Tammiku sõnul oli suvekursusel koos õppijate ja õpetajate-lektoritega üle kaheksakümne inimese. “Osaletakse ikka huvi ja entusiasmiga. Tantsurahvas on distsiplineeritud. Kursus on ka traditsiooniline ettevõtmine, mille jaoks varakult aega planeeritakse.”

“Sel kursusel osaleb ikka nii staažikaid rahvatantsuõpetajaid kui ka algajaid. Uute pedagoogide tugevaks kasvulavaks on saanud Ilma Adamsoni tantsukool,” ütles tunnustatud pedagoog ja paljude tantsude autor Ülle Feršel.

Suvekursusel samuti kohal viibinud Ilma Adamson rääkis, et tantsukooli on lõpetanud kolmkümmend kaks inimest ning sama palju õppijaid on ka uues lennus. “Rahvatantsutarkust saavad algajad ja ka juba kogenud tantsuõpetajad, kes tunnevad vajadust enesetäiendamiseks. Tantsukooli missioon on olla rahvakultuuri jätkusuutlikkuse kandja läbi professionaalse tantsuõpetuse.”

Pidu läks korda

Suvekursusel esitleti ka treeningharjutuste vihikut “100 harjutust rahvatantsuõpetajatele treeningtunni rikastamiseks”. Rahvatantsukultuuri edendajad Ilma Adamson, Kristjan Kurm ja Meelis Kompus analüüsid hiljutist noorte tantsupidu “Mina jään”. Ühiselt leiti, et tegemist oli emotsionaalselt südantliigutava, Eesti rahva vaimuelu edendava ja eneseusku tugevdava suursündmusega, milles igaühele omad sõnumid.

“Rõõmustav, et tänavune rahvatantsujuhtide suvekool viidi läbi Jõgevamaa ühes kaunimas paigas, Voorel. See tõestas võimalust siinse kooli mitmekülgseks rakendamiseks ja tõi tulu ka paikkonna ettevõtlusele. Loodetavasti tulevad rahvatantsuinimesed Jõgevamaale enesetäiendamisele ka tulevikus,” ütles maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, kes suvekursuse kordaminekule kaasa aitas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus