Rahvatantsuedendajad sõlmisid koostööleppe

Teisipäeval Jõgeva Kultuurikeskuses peetud pidulikul tseremoonial allkirjastasid nelja rahvatantsukollektiivi eestvedajad ja tantsuõpetajad koostöölepingu I Eesti Naiste Tantsupeo ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks 2011. aasta 12. juunil.

Koostöölepingu  kahe aasta pärast Jõgeva linna staadionil peetava I Eesti Naiste Tantsupeo korraldamiseks allkirjastasid kultuurisündmuse idee algatanud folklooriseltsi Jõgevahe Pere kunstiline juht ja juhatuse liige Airi Rütter, rahvatantsuseltsi Meie Mari juhataja Virve Muser, Põltsamaa Kultuurikeskuse naisrühma Uhka juhendaja Kaja Kivi ja Jõgeva linna segarahvatantsurühma Kaaratsim juhendaja Malle Pügi.  Neli rahvatantsurühma moodustavad toimkonna, kes kohustub Jõgeval esimest korda Eestis läbi viima naiste tantsupeo, samuti sellega kaasnevad eelüritused ja lahendama  projektiga kaasnevad probleemid.

“Et Tarvanpää selts korraldab Rakveres juba teist  korda Eesti Meeste Tantsupidu,  võttis folklooriselts Jõgevahe Pere oma südameasjaks, et Jõgeval võiks esimest korda toimuda  Eesti Naiste Tantsupidu. Headeks ja abivalmis partneriteks nõustusid  meelsasti tulema kollektiivid Meie Mari, Uhka ja Kaaratsim, kellega kujunes juba hea koostöö kaks aastat tagasi Jõgeval peetud Eesti naiste tantsufestivalil,” ütles Airi Rütter, kes on naiste tantsupeo üldjuht ja stsenaariumi üks autoritest.

Pärast lepingu allakirjutamist tutvustas Rütter ka esimesi ideid, mis seotud naiste tantsupeoga. Peole on oodata üle 3000 tantsija ning samuti tulevad esinema naisvõimlejad. „Peokavas soovime rõhutada, et naine on seotud oma maa ja selle ajalooga, mille läbi on välja kujunenud ka tema isikupära.

Legendi järgi on naine meisterdatud mehe küljeluust ja seepärast tulevad staadionile ka meesrühmad. Võimalik, et meesrühmi tuleb ka väljastpoolt Eestit,” rääkis Rütter, kelle sõnul on I Eesti Naiste Tantsupeo projekt leidnud positiivset vastukaja juba paljudes Eestimaa paikades. “Kindlasti ootame peole ka nüüdisaegseid rahvatantse tantsuloojatelt,” märkis ta.

“Eesti naine on tark, tubli ja ilus, mistõttu võib uskuda, et suudame korraldada suurepärase peo,” kinnitas folklooriseltsi Jõgevahe Pere liige Maimu Karv.

“Kui Jõgeval peeti  I  Eesti  Naiste Tantsufestival, pakkusid osavõtjad välja idee, et Jõgeva võiks saada Eesti  naistetantsu pealinnaks. Mina linnapeana ja Airi Rütter ürituse peakorraldajana  võtsime sellest mõttest kohe kinni. Ka  koos olnud tantsurühmad võtsid tuld. Kindlasti kujuneb ka I Eesti Naiste Tantsupeost tore sündmus, mis ilmestab meie paikkonda,” ütles maavanem Viktor Svjatõsev.

Naiste tantsupeo läbiviijatele soovisid jõudu ja energiat ka praegune Jõgeva linnapea Kalmer Lain ning Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus