Rahvarohkel messil jagati infot töökohtadest ja  õppimisvõimalustest

Möödunud reedel Eesti Töötukassa Jõgevamaa osakonna eestvedamisel korraldatud töö- ja karjäärimess tõi Jõgeva kultuurikeskusse märkimisväärselt palju külastajaid.  Asutused ja ettevõtted kogu Eestist pakkusid reaalset võimalust tööd leida. Messil olid esindatud ka tuntumad Eesti ametikoolid.


Peaaegu tund enne messi algust jõudis kohale Viru Vangla esindus. Nemad tutvustasid tööd vanglas ja neil oli kaasas ka narkokoer.

Oma boksi oli messile sisustanud Lemeks Gruppi kuuluv aktsiaselts  Estonian Plywood, mis käivitab Jõgeva vallas Viruveres vineeritootmise.

„Meie eesmärk on ettevõtet tutvustada ja võimalikult palju informatsiooni anda. Tootmisega alustame järgmisel aastal. Neilt, kes soovivad meile tööle tulla, ootame eelkõige töötahet ja õppimisvõimet. Oskustöölistele püüame pakkuda väljaõpet kohapeal. Spetsialistidelt eeldaks ikka kõrgharidust,” rääkis  tootmisjuht Jaan Kraav.

Osaühingu Härjanurme Mõis raamatupidaja  Merle Kruus oli messile kaasa võtnud infomaterjalid, mis tutvustavad võimalusi töötada põllumajandusfirmas karjakuna, lüpsjana ja poegimislauda talitajana.

„Inimesel peab olema töötahet ja hakkamist. Kohtusime messil ka ühe toreda perega, kes oli tõsiselt huvitatud meile tööle tulemisest. Soovijatele saame anda elupaiga töölistemajas ja ka mõnes korteris,” märkis ta.

1991. aastast tööd alustanud Jõgeva firma, osaühingu Juta & Kaido boksist said huvilised teada, et firma vajab väga uusi töötajaid, kuid nüüdisaegseid tootmistingimusi silmas pidades peavad töölesoovijad olema intelligentsed, vastutustundlikud ja ausad.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi  arendusosakonna projektijuht Grete Tõnne  rääkis messil võimalusest tulla nende asutusse praktikale. „Töökohti meil praegu pole. Aeg-ajalt neid tuleb. Soovitame vaadata meie kodulehte,” lisas ta.

Samast said soovijad ka idandamiseks nisuteri osta.

Maxima Eesti OÜd esindanud neiu teatas, et temal on keelatud intervjuud anda, sest küsimustele vastab kommunikatsioonispetsialist. Ta palus diktofoni sulgeda. Niipalju õnnestus tütarlapselt siiski teada saada, et ettevõte tuli messile tööd pakkuma.

Atraktiivse boksi oli saali sisustanud Räpina aianduskool. „Aiandushuvi tekib inimestel sageli kesk- või vanemas eas. Siis on sobilik õppida hobiaednikuks.  Iseäranis oluliseks peame aga aiandusettevõtjate koolitamist, kes ise alustaksid väiketootmisega,” ütles õppemajandi juht Urmas Roht. „Me oleme ka ainuke ametikool, kus koolitatakse keskastme keskkonnaspetsialiste, kes võivad leida tööd ka omavalitsustes,” lisas ta.

Rohti sõnul hakkas Jõgeva messil silma Jõgevamaa suuremate tööandjate ja ametikoolide rohkearvuline osavõtt.

Tartu tervishoiukõrgkooli boksis tunti kõike rohkem huvi  füsioterapeudi, õe ja massööri elukutse vastu. „Meil on õppekava, mis võimaldab omandada korraga nii õe kui ka ämmaemanda eriala ja mõlemal ka töötada. Joogivesi on meil kaasas, et juhtida tähelepanu sellele, et koolitame ka tervisekaitsjaid, kes kontrollivad muuhulgas vee puhtust ja vastavust kvaliteedinõuetele,” lausus õppejõud Kristi Vahur.

Mitmete Jõgevamaa tippjuhtidega koostööd teinud ja kaheksa aastat Euroopa Liidu projekti Europe Direct Jõgevamaa projektijuhiks olnud Astrid Maiste, kes on ise praegu tööotsija,  kinnitas, et mess  on väga vajalik, sest võimaldab tööandjal ja tööotsijal teineteisele silma vaadata ja teineteist tundma õppida. „Tööotsijal on ennekõike vaja optimismi. Nii et julgelt edasi,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus