Raha said nii kool kui ka turismikeskus

Hiljuti jagati laiali ligi 30 miljonit eurot riigieelarvest eraldatavat n-ö katuseraha. Selline riigi eelarvest pärit raha jagamine, mille üle otsustavad koalitsioonierakonnad ja millest opositsioonierakondadele jäi jagada ainult väike osa, ei ole just positiivne näide Eesti poliitikas.

Samas on kindlasti õnnelikud nende Eesti omavalitsuste juhid ja elanikud, kelle  omavalitsusse ja elukohta niisugune raha jõuab.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ei ole need investeeringuvajadused üleöö tekkinud, vaid ministrid ja ametnikud on neid ette näinud ja olulisteks pidanud. Valitsuserakondadest on kõige pikem nimekiri 64 investeeringuobjekti ja 5,45 miljoniga Isamaal.

Koalitsiooni suurima osapoole Keskerakonna katuseraha jagamise nimekirjas on 17 investeeringuobjekti 7,3 miljoni euro ulatuses ning sotsiaaldemokraatidel 10 8,5 miljoni euro ulatuses. Isamaa poolt jagatava raha nimekirjas on ka Jõgeva kirik ehk EELK Jõgeva kogudusele eraldatav rahasumma 400 000 eurot.

Keskerakonna objektide nimekirjas on suurim investeeringutoetus kohalike omavalitsuste koolidele summas 4,62 miljonit eurot.  Ka EKRE katuserahade nimekirjast leiab mitmeid Jõgeva maakonna objekte nagu MTÜ Palamuse Pritsumehed, MTÜ Jõgevamaa Represseeritud, SA Kuremaa Turismi- ja Arenduskeskus, Jõgeva vallavalitsus, EELK Põltsamaa Niguliste kogudus.

Jõgevamaal saab suurima summa erakondade poolt jagatavast rahast Voore põhikool:    

miljon eurot. Vastse koolijuhi Kadri Suni sõnul saab kool selle raha eest tuleval aastal uue soojustuse ning sisu. Suuremate töödega alustatakse pärast kooliaasta lõppu. Voore koolist suurema summa saavad veel vaid Eesti pere sihtkapital, Hiiumaa spordihoone ja Ida-Viru keskhaigla.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus