Raamatukogupäevadel pööratakse pilk mere poole

Tänavustel raamatukogupäevadel pööratakse enim tähelepanu  peagi lõppevale merekultuuriaastale.


Tabivere raamatukogus on üheks põnevaks traditsiooniks saanud “pimekohting” raamatuga. See tähendab, et lugeja saab raamatukogupäevade ajal lektüüri valida ka pimesi ehk sellise kirjavara hulgast, mis on paberisse peidetud. Millise raamatuga tegemist ja kas see lugejat kõnetab, selgub kodus pakki avades.

Tabivere kirjandushuvilistele korraldatakse seekord “pimekohting” raamatutega, mis pajatavad merest, meremeestest ja rannarahva elust, kusjuures kaks lugejat, kellele loosiõnn naeratab, saavad neile sattunud raamatu päriseks.

Teemapäevade avasündmuseks oli seekord 20. oktoobril toimuv ettelugemispäev: raamatukogutöötajad külastavad sel eesmärgil nii Tabivere lasteaeda kui hooldekodu ning lektüüriks ikka mereteemalised teosed.

Täiskasvanud raamatukogukülastajad saavad päeva jooksul vastata kümnele mereteemalisele küsimusele ning raamatukoguhoidjail on plaanis üllatada ka oma majanaabreid – vallavalitsuse töötajaid.

Traditsiooniks on saanud kooliõpilaste hilisõhtune raamatukogukülastus ehk öölugemine, mis toimub tänavu 24. oktoobril. Seekord on erilise tähelepanu all merineitsid ja mereröövlid. Meisterdatakse paberlaevukesi ja -kalu, osalejad saavad ülesande leida teatmeteostest ja internetist vastuseid mereteemalistele küsimustele.

27. oktoobril on raamatukogus tuntud inimese töötunnid ning sündmustesarja lõpetab Tabiveres järgmisel päeval kohtumine pealkirjaga Merepidu, kus äsja Läänemere kruiisilt saabunud oma reisimuljeid jagavad.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus