Raamatukogupäevad Tabivere valla kolmes kirjavaratemplis

Raamatukogupäevi on meil juba aastaid 20.-30. oktoobrini peetud, aga et see ajavahemik langeb üsna suures osas kokku ka koolivaheajaga, püüavad raamatukogutöötajad asjad nii seada, et osa ettevõtmisi õppeveerandi viimasel nädalal teoks saaksid.

Tabivere raamatukogus korraldati ettelugemispäev juba 14. oktoobril, kui kohaliku gümnaasiumi 3. ja 4. klassi õpilased loomamuinasjutte lugesid.  15. oktoobril külastasid I klassi õpilased esmakordselt ühiselt raamatukogu ja nii mõnigi neist polnudki seal tõesti varem käinud.  

Kultuuripärandi aastale tehti eraldi kummardus möödunud neljapäeval, kui teise klassi õppuritele organiseeriti tutvumine rahvapillidega, sest Tabivere rahvamuusikaorkestri prooviruum ja raamatukogu on sama katuse all. Juhindudes teema-aasta motost “Pärijata pole pärandit”, tõi II klassi õpetaja Kadi Kesa oma väikesed õppurid kapellituppa külla, sest orkestris teeb kaasa ka tema vanaema Viive. Nii näitasidki Liidi Vaino, Maila Valt ja Viive Aunap, millised muusikariistad siin olemas on ja millist häält teevad. Lastele mängiti mõni pillilugu ja anti neile võimalus rütmipillidel orkestris kaasa lüüa. Kapellitoast mindi  edasi raamatukokku.

Esmaspäeva hilisõhtul sai koolimajas teoks samuti juba traditsiooniks kujunenud öölugemine, millele eelnes ettelugemistund õhtuses raamatukogus.

Tabivere raamatukogu töötajad Anne Aunap  ja Tiina Teder võtsid seekord aegsasti vastu otsuse, et tuntud inimesena laenutab  raamatuid see vallakodanik, kes kohalikel valimistel kõige rohkem hääli saab. Nii suhtleski eile Tabivere raamatusõpradega Riina Jääger. Tuleval esmaspäeval oodatakse aga lasteaialapsi kaisukarupäeva tähistama. Koos vaadatakse pildiraamatuid ja tutvustatakse üksteisele oma kaisukarusid.  Ka raamatukoguhoidja Tiina on lubanud oma lapsepõlve lemmikmõmmiku sel puhul seltskonda tuua!

Maarja raamatukogus pühendati möödunud neljapäev koos kohaliku põhikooli nelja noorema klassi õpilastega rahvajuttudele ja -lauludele, vanasõnadele, kõnekäändudele, mõistatustele – ikka kultuuripärandi aasta auks.

Äsjase hõimupäeva puhul tutvustas raamatukogu juhataja Kaie Põdra lastele ka meie hõimurahvaste muinasjuturaamatuid ja  raamatukogus viidi läbi 8. klassi kirjandustund. Nii toimib Maarja põhikooli õpetaja Marje Koorits muide vanemate klassidega sageli.

Ettelugemispäev peeti esimese õppeveerandi viimasel päeval, lasteaiarühm tuli raamatukokku eile. Reedel soovitab ja laenutab raamatuid I klassi õpetaja Karin Reino, kes on Kaie Põdra sõnul ise suur raamatusõber ja tänu kellele on just I klassi õpilased ühed agaramad raamatukogukülastajad.

Elistvere raamatukogu juhataja Heli Täpsi on aastaid oma valdustes piibliringi võõrustanud ja see kohtumine sai teoks ka möödunud reedel. Eilne raamatukogupärastlõuna pühendati aga Maarja-Magdaleena segakoori suvistele Horvaatia-reisi muljetele. Kultuuripärandi aasta auks palus Heli Täpsi koosviibimisele kaasa võtta ka ühe või  paar vanemat huvitavat eset ning sellega seotud loo.  

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus